Хвороби органів травлення посідають 3-є місце в Україні в загальній структурі захворюваності

Global News
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Хвороби органів травлення посідають 3-є місце в Україні в загальній структурі захворюваності

Сообщение News » 11 окт 2014 22:21

Хвороби органів травлення посідають 3-є місце в Україні в загальній структурі захворюваності

У Києві триває V з’їзд гастроентерологів України, в якому беруть участь понад 750 делегатів та учасників. Серед гостей заходу – фахівці з Молдови, Білорусі, Чехії та інших країн. На науковому зібранні прозвучить 68 доповідей, з яких лікарі ознайомляться із сучасними науковими досягненнями в галузі гастроентерології та результатами їх впровадження в світі та в Україні.
Звертаючись до гостей та учасників з’їзду, заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець зазначив, що попри складний період в житті країни, медицина має продовжувати розвиватись. «Перебуваючи в зоні АТО, я чую виключно слова щирої подяки та поваги всім лікарям, хто знаходиться на передовій, хто цілодобово приймає пацієнтів у лікарнях і поліклініках прикордонних областей. Думаю, що й серед вас є такі люди. Але попри війну медицина не може собі дозволити стояти на місці, медицина повинна продовжувати розвиватись», - наголосив Василь Лазоришинець. Він нагадав, що у всьому світі, у тому числі й в Україні, зростає захворюваність населення на хвороби органів травлення. За прогнозами експертів ВООЗ, в XXI сторіччі ці хвороби в структурі захворюваності будуть посідати одну з провідних ланок поряд з патологією серцево-судинної системи. На сьогодні хвороби органів травлення в структурі поширеності серед усіх захворювань в Україні знаходяться на третьому місці.
В рамках З’їзду відбувся телеміст з включенням університету Калгарі (Канада), під час якого гастроентерологи обмінювались досвідом та були напрацьовані нові підходи до розвитку гастроентерологічної служби в України.
Важливим питанням з’їзду стало обговорення шляхів впровадження Клінічних Настанов та Уніфікованих клінічних Протоколів надання медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями органів травлення, раціонального використання лікарських засобів згідно Формуляру лікарських засобів.
На з’їзді прозвучав аналітичний звіт про роботу гастроентерологічної служби за 4 роки, зроблений Віце-президентом Асоціації, головою оргкомітету з їзду, член-кор. НАМНУ, професором Наталією Харченко. Крім того, ще планується обговорити та затвердити Статут асоціації, переглянути та оновити Класифікації захворювань органів травлення.
Довідково:
У 2013 році серед дорослого населення України було зареєстровано майже 7 млн. випадків захворювань органів травлення або 18,9 тисяч на 100 тисяч населення (у 2005 р. 17 тисяч на 100 тис. населення), в тому числі з діагнозом, встановленим вперше в житті 857 тисяч випадків або 2,3 тисячі на 100 тис. населення (даний показник зменшується до даних 2005 року).
Провідні місця в структурі поширеності даного класу хвороб в Україні залишають за собою гастрити та дуоденіти (24,3%), холецистити, холангіти (19,8%), виразка шлунка та 12-палої кишки (14,9%), хвороби підшлункової залози (11,5%), хронічні гепатити (5%).
Смертність від хвороб органів травлення посідає 4-те місце у структурі смертності населення (після смертності від хвороб системи кровообігу, новоутворень і нещасних випадків). Основна структура смертності: цирози печінки, панкреатит, ускладнений перебіг виразки шлунку і ДІЖ.

Ответить

Вернуться в «Глобальные новости»