Фармкомпанія у суді доводить незаконність дій міністра охорони здоров’я О.Мусія

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Фармкомпанія у суді доводить незаконність дій міністра охорони здоров’я О.Мусія

Сообщение News » 10 сен 2014 22:05

Фармкомпанія у суді доводить незаконність дій міністра охорони здоров’я О.Мусія

ТОВ "Валартін Фарма" в судовому порядку оскаржує законність наказу міністра охорони здоров'я України О. Мусія щодо створення Комісії з метою безпідставної перевірки препарату компанії. Про це УНН повідомили в прес-службі "Валартін Фарма".
Зокрема, компанія повідомляє про те, що ТОВ "Валартін Фарма" звернулася до суду з позовною заявою про визнання неправомірним та скасування наказу Міністерства охорони здоров'я від 20.08.2014 № 581 "Про проведення перевірки дотримання норм законодавства ДП "Державний експертний центр МОЗ України" при проведенні процедури державної реєстрації лікарського засобу "Альфапег" (проти вірусного гепатиту С).
"Згідно з наказом № 581, до складу комісії для проведення цієї перевірки не було включено жодного профільного фахівця в галузі лікування вірусних гепатитів. Так само в неї не було включено жодного співробітника департаменту експертизи матеріалів доклінічних і клінічних досліджень ДП "Державний експертний центр МОЗ України". Не залучалися до роботи комісії також експерти в галузі реєстрації медичних імунобіологічних препаратів, які у 2012 році відповідали за реєстрацію препарату "Альфапег". Разом з тим, до складу Комісії увійшли представники кількох громадських формувань - Благодійного Фонду "Пацієнти України" (очолює Д. Шерембей) і Благодійної організації "Мережа ЛЖВ" (очолює В. Жовтяк). Саме листи Д. Шерембея і В. Жовтяка на ім'я міністра О. Мусія і стали формальною підставою для підписання міністром наказу про перевірку. При цьому сама компанія "Валартін Фарма" не була повідомлена про наміри МОЗ проводити будь-які перевірки продукту фармкомпанії. Тим більше, ніхто із співробітників компанії не був запрошений на засідання Комісії", - уточнили в "Валартін Фарма".
У компанії також зазначили, що з урахуванням обставин, які склалися, а також на тлі поширення Д. Шерембеєм і В. Жовтяком неправдивої інформації як про саму компанію, так і про препарат "Альфапег", ТОВ "Валартін Фарма" змушене протидіяти неправомірним рішенням МОЗ правовими інструментами.
"Важливо відзначити, що препарат "Альфапег" був зареєстрований в 2012 році в повній відповідності з вимогами МОЗ, які діяли на той період. ТОВ "Валартін Фарма" надасть підтверджуючі документи в суді. Наказ О. Мусія про створення Комісії для перевірки реєстрації препарату "Альфапег" оскаржується компанією з метою не допустити незаконного припинення / позбавлення реєстрації препарату на підставі можливих неправомірних висновків Комісії", - підкреслили в компанії.
ТОВ "Валартін Фарма", як уточнили в прес-службі, має підстави стверджувати, що робота "безпідставно створеної Комісія МОЗ була організована в терміновому порядку саме задля того, щоб усунути конкурентоспроможний препарат "Альфапег" з українського ринку".
"Примітно, що тиск з боку МОЗ на ТОВ "Валартін Фарма" послідував після того, як компанія вперше заявила про намір взяти участь у державному тендері МОЗ на закупівлю препаратів для лікування хворих на вірусні гепатитів у 2014 році", - резюмували в компанії.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, у МОЗ відмовилися закуповувати препарат проти гепатиту С за цінами 2013 року.
Також нагадаємо, АМКУ зобов'язав О. Мусія усунути порушення у сфері держзакупівель.

Ответить

Вернуться в «Украина»