Якщо аптечне підприємство має намір взяти участь у Пілотному проекті: пам’ятка

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Якщо аптечне підприємство має намір взяти участь у Пілотному проекті: пам’ятка

Сообщение News » 10 сен 2014 21:52

Якщо аптечне підприємство має намір взяти участь у Пілотному проекті: пам’ятка

Нагадаємо, що 14 липня 2014 р. МОЗ України затвердило План заходів стосовно удосконалення реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на 2014 р. Відповідним наказом МОЗ України № 488 визначено перелік та найменування заходів, терміни їх виконання та відповідальних виконавців.
У плані заходів зазначено, що до 18 липня 2014 р. МОЗ має забезпечити підготовку інформаційних матеріалів щодо реалізації пілотного проекту для аптечних та лікувально-профілактичних закладів. Також передбачено постійне інформування населення стосовно реалізації пілотного проекту.
На виконання зазначеного плану заходів на сайті МОЗ України опубліковано пам’ятку для аптечного закладу, що бере участь в реалізації пілотного проекту.
Для того, щоб стати учасником пілотного проекту щодо запровадження регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою аптечному закладу варто звернутися із відповідною заявою до Департаменту/управління охорони здоров’я області, на території якої знаходиться цей аптечний заклад.
Право отримувати відшкодування коштів від держави за відпуск ліків надано лише тим аптечним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування, розташованих в межах відповідної територіальної одиниці.
Відпуск лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою здійснюється на підставі рецептів на лікарські засоби за міжнародною непатентованою назвою, виписаних закладами охорони здоров’я на рецептурних бланках форми № 1, які діють протягом одного місяця з моменту його видачі та зберігаються у аптечному закладі протягом трьох років.
Працівники аптечних закладів здійснюють відпуск лікарських засобів за рецептами з оплатою споживачем різниці між фактичною роздрібною ціною на момент придбання лікарського засобу та референтною ціною (ціною відшкодування). Рівень референтних цін однаковий для всіх регіонів України, оскільки затверджується наказом Міністерства охорони здоров’я за погодженням з Міністерством економіки та розвитку України.
Аптечний заклад щомісячно, до 5 числа наступного за звітним місяця, складає Реєстр відпущених лікарських засобів, із зазначенням міжнародної непатентованої та торговельної назви лікарських засобів, дозування, форми випуску та їх кількості в упаковці, кількості відпущених упаковок, рівня референтних цін (цін відшкодування), назв закладів охорони здоров’я, зазначених на рецептах, повної суми відшкодування за попередній місяць.
Реєстр підписується керівником закладу та до 10 числа наступного за звітним місяця подається до Департаменту/управління охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій регіону, на території якої знаходиться цей аптечний заклад.
Департамент/управління охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій регіону, на території якого знаходиться цей аптечний заклад, здійснює відшкодування вартості відпущених антигіпертензивних лікарських засобів за референтними цінами протягом 30 календарних днів з дня отримання Реєстру.
В кожному аптечному закладі повинен бути розміщений наочний матеріал, який включає:
? Пам’ятку для пацієнта.
? Постанову Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 р. № 183 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 982 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2014 р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
? Реєстр граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, затверджений наказом МОЗ України від 01.06.2012 р. № 419 (у редакції наказу МОЗ України від 10.07.2014 р. № 482).
Як повідомляє прес-служба Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» 12, 26 та 28 серпня 2014 р. в Міністерстві охорони здоров’я України відбулися селекторні наради, в яких брали участь співробітники Департаменту стандартизації медичних послуг ДП «Державний експертний центр МОЗ України», а саме: директор Департаменту Ліщишина Олена Михайлівна, заступник директора Департаменту – начальник відділу якості медичної допомоги та інформаційних технологій Горох Євгеній Леонідович та начальник відділу методичного забезпечення новітніх технологій у сфері охорони здоров’я Шилкіна Олена Олександрівна.
На засіданнях розглядалися питання реалізації пілотного проекту на 2014 р. Під час обговорення особливу увагу було приділено питанням моніторингу запровадження клінічних стандартів, протоколів та настанов у щоденну медичну практику, розробки та впровадження локальних протоколів в закладах охорони здоров’я.
Зазначимо, що нині лікарі та споживачі не мають доступу до зведеної інформації щодо аптечних закладів, які беруть участь у пілотному проекті. Для інформування фахівців та споживачів щодо цього питання МОЗ України радить звертатися до відповідальних осіб Державної служби України з лікарських засобів за контактним телефоном +38 044 393 25 01. Відповідальними особами визначено:
? Начальника Відділу організаційно-метологічного забезпечення діяльності територіальних органів Департаменту державного регулювання оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами — Паламар Ірину Юріївну;
? Головного спеціаліста Відділу організаційно-метологічного забезпечення діяльності територіальних органів Департаменту державного регулювання оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами — Бабійчук Оксану Миколаївну;
? Головного спеціаліста Відділу організаційно-метологічного забезпечення діяльності територіальних органів Департаменту державного регулювання оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами – Вавшко Тетяну Вікторівну.
Проте такий спосіб надання інформації щодо аптек, задіяних у системі відшкодування вартості антигіпертензивних ліків є незручним, особливо для споживачів. Тому ми вкотре закликаємо компетентні органи влади скласти відповідний перелік аптечних закладів та оприлюднити його у відкритому доступі.
Крім того зазначимо, що на сьогодні аптечні заклади задаються питанням, який чином розраховувати роздрібну надбавку на антигіпертензивні ліки. Це питання виникло у зв’язку із запровадженням 7% ПДВ на лікарські засоби з 1 квітня 2014 р. При цьому в Реєстрі граничного рівня оптово-відпускних цін та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (станом на 5 липня 2014 р.), затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2012 р. № 419 (у редакції наказу МОЗ України від 10.07.2014 р. № 482) це податкове нововведення не враховано.
Також, відповідно до наказу МОЗ від 29.05.2012 р. № 394 «Про затвердження Порядку розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та порівняльних (референтних цін) на такі засоби» оновлення Реєстру цін на антигіпертензивні лікарські засоби здійснюється щороку станом на 1 червня поточного року з урахуванням офіційного індексу споживчих цін на медикаменти.
На думку експертів фармацевтичного ринку, в умовах волатильності гривні оновлення Реєстру необхідно здійснювати частіше. Крім того, слід виключити зі сфери державного регулювання цін антигіпертензивні лікарські засоби, що не входять до I або II групи відшкодування, адже на ці препарати держава не витрачає кошти, і вони мають знаходитися у вільному обігу без обмеження ціни. Це дозволить забезпечити фізичну доступність антигіпертензивних ліків для населення.
Якщо наразі МОЗ України не готове розрахувати оптово-відпускні ціни на антигіпертензивні ліки з урахуванням 7% ПДВ, відмовитися від регулювання вартості препаратів, що не входять до I або II групи відшкодування та переглянути підходи до оновлення Реєстру цін, реалізацію Пілотного проекту необхідно зупинити. В іншому випадку виникне проблема фізичної доступності антигіпертензивних ліків для населення.

Ответить

Вернуться в «Украина»