Громадськість висловила стурбованість з приводу наміру змінити підпорядкування Держлікслужби

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Громадськість висловила стурбованість з приводу наміру змінити підпорядкування Держлікслужби

Сообщение News » 23 авг 2014 15:09

Громадськість висловила стурбованість з приводу наміру змінити підпорядкування Держлікслужби

15 травня 2014 року відбулося відкрите засідання комісій правового напрямку Громадської Ради при Міністерстві охорони здоров'я України. У засіданні взяла участь заступник Міністра охорони здоров’я Наталя Лісневська.
Засідання присвячувалось обговоренню проекту Закону України «Про заклади охорони здоров'я і медичне обслуговування». Метою обговорення було визначення позиції громадськості щодо принципової необхідності і доцільності прийняття такого законопроекту, навколо чого вже розгорнулася жвава дискусія у професійних колах, а також щодо змісту положень законопроекту, які, на думку багатьох фахіців, потребують доопрацювання. На думку Наталі Лісневської, проект закону занадто недосконалий, щоб його ухвалювати. Він потребує кардинального доопрацювання та чіткого визначення завдань, які він покликаний вирішити.
Члени Громадської Ради обговорили також питання можливої зміни підпорядкування Держлікслужби та Державного експертного центру. Присутні висловили глибоку стурбованість кулуарністю підготовки проекту вказаного рішення, відсутністю відкритого громадського обговорення доцільності цієї ідеї.
Було вирішено доручити комісіям Громадської Ради в короткий термін проаналізувати проект постанови Кабінету Міністрів України щодо зміни підпорядкування Держлікслужби на відповідність чинним законам та вивчити європейський досвід з цього питання. Координуватиме цю роботу президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Re: Громадськість висловила стурбованість з приводу наміру змінити підпорядкування Держлікслужби

Сообщение News » 23 авг 2014 15:09

АПРАД просить Прем’єр-міністра утриматися від прийняття рішення щодо передачі Держлікслужбі повноважень з державної реєстрації ліків
Прем’єр-міністру України Арсенію Петровичу Яценюку
Засвідчуємо Вам свою глибоку повагу від імені Ради Директорів та компаній–членів Асоціації виробників інноваційних ліків (АПРАД) та звертаємося до Вас з огляду на наступне.
Як нам стало відомо, Урядом розглядається питання прямого підпорядкування Державної служби лікарських засобів Кабінету міністрів України та передачі окремих функцій від Міністерства охорони здоров’я до Держлікслужби, зокрема – функцій державної реєстрації лікарських засобів. Хочемо звернути Вашу увагу на наступні проблемні моменти такої ініціативи:
? пряме підпорядкування Державної служби лікарських засобів Кабінету міністрів України постановою Кабінету Міністрів не відповідає положенням Статей 16 і 18 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади»;
? передача повноважень МОЗ з державної реєстрації, клінічних випробувань, моніторингу безпеки та ефективності лікарських засобів до Держлікслужби суперечитиме практиці ЄС та нормам національного законодавства у сфері обігу лікарських засобів. Така дія спричинить до наступних небажаних наслідків: а) концентрації та монополізації дозвільних і контролюючих функцій в одному органі, а отже – до конфлікту інтересів, що у свою чергу формуватиме значні корупційні ризики; б) погіршення можливостей МОЗ з реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я та фармацевтичного сектору як невід’ємної частини цієї сфери.
У зв’язку з вищевикладеним звертаємося до Вас із проханням:
утриматися від прийняття остаточного рішення до обговорення можливих змін з експертним середовищем та вивченням відповідного міжнародного досвіду;
прийняти остаточне рішення тільки після того, як будуть вжиті відповідні антикорупційні заходи.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Главу Гослекслужбы будут отбирать на открытом конкурсе – Квиташвили

Сообщение News » 25 мар 2015 20:15

Главу Государственной службы по лекарственным средства будут отбирать на открытом конкурсе, заявил министр здравоохранения Александр Квиташвили.
"Все назначения будут происходить прозрачно, только на конкурентной основе, на открытом конкурсе, в том числе и назначение главы Гослекслужбы. Я принял такое решение", - сказал он на встрече с представителями фарминдустрии во вторник.
А.Квиташвили отметил, что Минздрав планирует привлечь к поиску кандидатур на руководящие должности в системе здравоохранения специалистов компании "Эрнст енд Янг".
"Я хочу пригласить компанию "Эрнст енд Янг" для этой работы. Они готовы делать это безвозмездно", - сказал он.
А.Квиташвили также сообщил, что после консультаций с фармацевтической общественностью Минздрав будет разрабатывать изменения в систему регистрации лекарств, которая позволит "снять возможность коррупции", а инициатива об изменении функций регистрации и контроля оборота лекарства (функций Государственного экспертного центра (ГЭЦ) и Гослекслужбы – ИФ) в настоящее время не рассматривается.
"Никто решения об объединении функций Гослекслужба и ГЭЦ или их раздроблении не принимал. Мы хотим начать с вами диалог не об их объединении, но о создании новой прозрачной системы, которая полностью устранит возможность влияния какого-то чиновника, системы, при которой обычная опечатка не будет останавливать регистрацию и системы, которая будет свободна от коррупции", - сказал он.
Как сообщалось, в начале марта украинские и иностранные производители лекарственных средств выразили обеспокоенность выведением из оборота более 650 наименований препаратов из-за неоправданных задержек их регистрации и перерегистрации, происходящие на уровне Министерства здравоохранения.
Кабмин 4 марта освободил от занимаемой должности председателя Гослекслужбы Михаила Пасечника по соглашению сторон.
Фармацевтические ассоциации выразили недоверие действиями руководства Министерства здравоохранения Украины, и потребовали прозрачности в кадровых вопросах и активизации действий по дерегуляции отрасли.

Ответить

Вернуться в «Украина»