Засідання колегії КП «Фармація»: генеральний директор звітує про результат и роботи підприємства

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Засідання колегії КП «Фармація»: генеральний директор звітує про результат и роботи підприємства

Сообщение News » 06 авг 2014 22:00

Засідання колегії КП «Фармація»: генеральний директор звітує про результат и роботи підприємства

На сьогодні комунальне підприємство «Фармація» — найбільш розгалужена мережа аптек в столиці України. Аптечні заклади підприємства зберегли традиції фармацевтичної справи. Ось чому КП «Фармація» може пишатися, що в них зосереджена не тільки роздрібна торгівля лікарськими засобами та виробами медичного призначення, а й виготовлення лікарських засобів за індивідуальними прописами, в тому числі очних крапель, ін’єкційних розчинів та лікарських засобів для новонароджених. Як важкі часи з огляду на останні напружені події в країні вплинули на діяльність аптечних закладів? Як вплинули на діяльність підприємства урядові нововведення? Про роботу підприємства за І півріччя 2014 р. звітував Олег Клімов, генеральний директор КП «Фармація», 30 липня 2014 р. під час підсумкової колегії.
Засідання колегії генеральний директор запропонував розпочати з хвилини мовчання по загиблим внаслідок трагічних подій в Україні.
Олег Клімов зазначив, що фінансовий результат підприємства залежить від сукупності відданої праці кожного підрозділу, кожного працівника КП «Фармація». Так, у І півріччі 2014 р. дохід підприємства значно збільшився порівняно з показником за аналогічний період минулого року. За словами генерального директора, у І півріччі 2014 р. підприємство взяло участь у 36 тендерних процедурах. У 30 тендерах підприємство стало переможцем.
Він також зазначив, що через відсутність договорів оренди, на жаль, за період кінець 2013 р. — початок 2014 р. 11 аптек припинили свою діяльність. Серед них аптеки № 5, 16, 20, 23, 26, 41, 53, 54, 89, 108 та 120. Закриття цих аптек сталося внаслідок приватизації приміщень, де вони були розташовані. Незважаючи на довготривалі переговори, власники відмовилися продовжити термін оренди для КП «Фармація». Слід зазначити, що згідно з Ліцензійними умовами без договору про оренду або документа про власність приміщення аптечний заклад не може вести свою діяльність. Внаслідок цього КП «Фармація» за І півріччя 2014 р. недоотримало прибутку. Також О. Клімов зазначив, що під час народного протистояння 18 лютого 2014 р. суттєво постраждала аптека № 42. Загальна сума збитків, за словами генерального директора, становила 500 тис. грн.
Головне завдання кадрової політики КП «Фармація» – це раціоналізація роботи всього колективу за рахунок залучення необхідних фахівців, насамперед – молодих перспективних спеціалістів. Отже, робота підприємства спрямована на «омолодження» штату працівників аптек. Постійно проводиться оцінка персоналу, його здатність до інновацій.
Станом на 1 липня 2014 р. в КП «Фармація» налічується 1246 працівників, з них 781 спеціалісти фармацевтичного профілю, зокрема 491 провізор та 290 фармацевтів. 551 співробітник має повну вищу освіту.
На підприємстві створені умови, що дозволяють кожному працівнику – як досвідченому професіоналу, так і молодому спеціалісту підвищувати рівень професійної підготовки і забезпечувати реалізацію свого потенціалу.
В поточному році укладені договори про співпрацю з Національним фармацевтичним університетом, Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця, Українською військово-медичною академією та Житомирським фармацевтичним коледжем ім. Г.С. Протасевича. Відповідно до них КП «Фармація» визнана базою для проходження практики студентів вищих фармацевтичних навчальних закладів, а також як база післядипломного удосконалення спеціалістів.
Генеральний директор зазначив, що відмічено помірне збільшення реалізації лікарських засобів та виробив медичного призначення за звітний період. Це стало можливим завдяки діяльності КП «Фармація» за такими соціальними програмами, як Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та «Картка киянина», про які детально розповів О. Клімов.
ВПЛИВ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ НА ДІЯЛЬНІСТЬ КП «ФАРМАЦІЯ»
Нагадаємо, що з метою підвищення економічної доступності лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою Кабінет Міністрів України 25 квітня 2012 р. прийняв постанову № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» (далі — Пілотний проект).
Він нагадав, що з 02.11.2012 р. був визначений перелік аптечних закладів, а саме: 63 аптеки та 32 аптечних пункти КП «Фармація», які функціонують на території лікувально-профілактичних закладів Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, де запроваджено механізм часткового відшкодування вартості ліків за рахунок коштів Державного бюджету.
За словами генерального директора, в лікувально-профілактичних закладах серед лікарів було проведено інформаційну роботу щодо впровадження Пілотного проекту, зокрема пояснення правил виписування рецептів. Всього було охоп¬лено більше 1 тис. лікарів.
Слід зазначити, що з початку дії проекту КП «Фармація» отримувало численні клопотання від районних управлінь охорони здоров’я стосовно розширення переліку аптечних закладів, які залучені до Пілотного проекту. Таким чином, станом на 1 січня 2014 р. участь у Пілотному проекті бере 110 аптечних закладів КП «Фармація». О. Клімов зазначив, що в Державному бюджеті на 2014 р. на відшкодування вартості ліків від гіпертензії передбачено майже 139 млн грн. (загалом по Україні), в тому числі на Київ виділено більше 9 млн грн.
За словами генерального директора, у 2013 р. аптеки КП «Фармація» брали активну участь у Пілотному проекті. На початок 2014 р. в аптеки надійшло майже 250 тис. рецептів на лікарські засоби, при цьому сума відшкодування становила більше 6 млн грн. За І півріччя 2014 р. в аптеках КП «Фармація» було опрацьовано близько 40 тис. рецептів. Найбільша кількість рецептів зафіксована у Святошинському, Деснянському та Оболонському районах столиці.
Прийняття постанови КМУ № 42 щодо подовження дії Пілотного проекту лише 12 лютого 2014 р. стало причиною того, що протягом майже 2 міс антигіпертензивні лікарські засоби відпускалися з аптек на загальних умовах (за повну вартість). З 18 лютого 2014 р. було поновлено відпуск з аптечних закладів КП «Фармація» лікарських засобів, вартість яких частково відшкодовується.
На жаль, у зв’язку з невиконанням Департаментом охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації (КМДА) умов договору від 18.02.2014 р. № 782/07 «Про часткове відшкодування вартості лікарських засобів» борг перед КП «Фармація» на 1 квітня 2014 р. становив більше 1 млн грн. Отже, КП «Фармація» було змушене тимчасово припинити відпуск лікарських засобів за цією програмою. О. Клімов звернув увагу, що станом на 25 липня 2014 р. заборгованість за відпущені лікарські засоби відшкодовано у пов¬ному обсязі.
На сьогодні 105 аптечних закладів КП «Фармація» у Києві відпускають лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «КАРТКА КИЯНИНА»
У 2014 р. КП «Фармація» продовжує брати участь у реалізації соціального проекту «Картка киянина», за умовами якого в аптеках КП «Фармація» власникам «Картки киянина», які потребують соціальної допомоги, лікарські засоби (100 найменувань) відпускаються за формулою: «закупівельна ціна + 0,01 грн.».
О. Клімов нагадав, що проект стартував 22 травня 2013 р., коли рішенням ХІ сесії Київської міської ради й за підтримки керівництва КМДА було схвалено пропозицію КП «Фармація» створити на базі підприємства, зокрема у 10 аптеках (по одній у кожному районі міста) систему для обслуговування власників «Картки киянина» за спеціальними цінами. Слід зазначити, що в перелік лікарських засобів включені й такі, що відпускаються за рецептом лікаря. Згодом з огляду на підвищений інтерес споживачів до цього проекту підприємством було прийнято рішення збільшити кількість аптек, залучених до проекту, в кожному районі столиці. На сьогодні завдяки плідній співпраці з керівництвом районних державних адміністрацій, районних управлінь праці та соціального захисту населення КП «Фармація» поширило діяльність у рамках соціального проекту на 40 своїх аптек та 2 аптечних пункти.
О. Клімов звернув увагу на суттєве збільшення кількості звернень громадян для придбання лікарських засобів за спеціальними цінами, які надаються власникам «Картки киянина».
За словами генерального директора КП «Фармація», статистика свідчить про постійне щомісячне підвищення інтересу власників «Картки киянина» до діяльності соціальних аптек. Значно збільшилось число відвідувачів таких аптек у 2014 р. Так, за перші 6 міс цього року зафіксовано більше 300 тис. звернень, що на 200 тис. більше, ніж у ІІ півріччі 2013 р. При цьому відпущено лікарських засобів на суму майже 30 млн грн., що на 23 млн грн. більше порівняно з ІІ півріччям 2013 р. Це дало змогу зао¬щадити власникам «Картки киянина» більше 6 млн грн.
За даними роботи підприємства в І півріччі 2014 р., найбільша кількість звернень до соціальних аптек зафіксована в Голосіївському районі — 45 тис., найменша — в Подільському районі, де до соціальних аптек звернулися 23 тис. власників «Картки киянина».
Окремо О. Клімов відзначив аптеки, до яких звернулося найбільше число власників «Картки киянина» за І півріччя 2014 р. Серед них: аптека № 17 Солом’янського району (22 тис.), аптека № 59 Деснянського району (19 тис.), аптеки № 31 Голосіївського району та № 40 Оболонського району (більше 17 тис. звернень у кожній).
За словами О. Клімова, за весь період дії цього проекту в 40 соціальних аптеках та 2 аптечних пунктах станом на 1 липня 2014 р. пільгами скористалися майже 450 тис. киян, при цьому лікарських засобів придбано на суму більше 36 млн грн.
На думку генерального директора, результати роботи аптек підтверджують необхідність реалізації такого соціального проекту в Києві. При цьому О. Клімов зазначив, що КП «Фармація» не отримує бюджетних відшкодувань у рамках реалізації проекту «Картка киянина».
«Зважаючи на те, що власниками «Картки киянина» є соціально незахищені категорії населення столиці, заощадження на придбанні лікарських засобів є вагомим чинником в житті цих людей, зокрема щодо підвищення доступності лікарських засобів. Так, в середньому сума заощаджених коштів на 1 власника «Картки киянина» при придбанні лікарських засобів у І півріччі 2014 р. становила 17,73 грн. з однієї покупки», — зазначив О. Клімов.
Покращилися й показники середнього чеку в 40 соціальних аптеках КП «Фармація». Так, порівняно з І півріччям 2013 р., коли ці аптеки не виконували функції соціальних, загальний середній чек становив 35,46 грн., а в І півріччі 2014 р. середній чек в таких аптеках по загальному товарообігу налічував 49,05 грн., в рамках соціального проекту «Картка киянина» — 82,37 грн.
О. Клімов звернув увагу, що найбільший середній чек в І півріччі 2014 р. у рамках проекту продемонстрували аптеки № 7 — 129,76 грн., № 125 та № 40, де цей показник становив відповідно 119,80 та 97,10 грн.
Враховуючи суттєве підвищення якості роботи працівників аптек, в яких реалізується проект відпуску лікарських засобів власникам «Картки киянина», підприємством були знайдені фінансові можливості щодо виплати додаткової премії таким спеціалістам. Так, у І півріччі 2014 р. працівникам таких соціальних аптек КП «Фармація» виділила більше 150 тис. грн.
Генеральний директор окремо відзначив дея¬ких спеціалістів, які брали активну участь у відпуску лікарських засобів власникам «Картки киянина». Зокрема, було зазначено, що за весь період дії цього проекту провізором аптеки № 40 було оброблено більше 25 тис. звернень від власників «Картки киянина». Також були відзначені спеціалісти аптек № 128, 40 та 76.
Про високий рівень роботи колективу КП «Фармація», за словами О. Клімова, свідчить висока нагорода, яку отримало підприємство в Парижі в березні 2013 р. — Міжнародний приз за якість, заснований Глобальним клубом лідерів торгівлі, яким нагороджуються компанії, що безперервно борються за якість власної продукції.
Підбиваючи підсумок, О. Клімов звернувся до колег із закликом підтримувати й сприяти обраному курсу підприємства, адже успіх всього підприємства — це щоденна цілеспрямована робота, яка потребує як фінансових, так і людських ресурсів. Наприкінці свого виступу О. Клімов зазначив, що, незважаючи на складні конкурентні умови роботи та інші труднощі, колектив КП «Фармація» продовжує гідно працювати задля покращення медикаментозного забезпечення населення столиці. Адже здорові громадяни — це майбутній добробут нашої держави!
Олександр Курмишов, заступник директора департаменту охорони здоров’я, начальник управління з організації медичного забезпечення КМДА, в цілому прийняв звіт генерального директора КП «Фармація» про підсумки роботи підприємства за І півріччя 2014 р., подякував за плідну працю та побажав усім співробітникам підприємства подальшого розвитку. Також він зазначив, що розуміє труднощі, з якими стикається працівник аптеки кожного дня. Адже саме провізор першого столу отримує численні скарги стосовно значного підвищення вартості лікарських засобів та виробів медичного призначення, до якого призвели останні урядові нововведення в країні, зокрема запровадження 7% ПДВ.
О. Курмишов запевнив співробітників КП «Фармація», що КМДА також отримує численні звернення від мешканців столиці стосовно високої вартості або відсутності медикаментів та з повагою ставиться до напруженої роботи кожного працівника аптечного закладу з цього приводу.
Він також підкреслив, що, незважаючи на всі зміни, які відбулися останнім часом у фармацевтичному секторі та викликали певні проблеми, зокрема у сфері ціноутворення та здійснення господарської діяльності, КП «Фармація» все ж змогло витримати такий тиск та продовжити працювати в інтересах безпеки та здоров’я пацієнта.
Взявши до уваги інформацію, представлену О. Клімовим, колегія КП «Фармація» визначила пріоритетні завдання, над якими необхідно працювати для покращення системи фармацевтичного забезпечення населення, а також розвивати головні риси фармацевтичного працівника — професіоналізм, людяність та відповідальність.

Ответить

Вернуться в «Украина»