Державна служба з лікарських засобів Черкаської області перевірила аптечні заклади

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Державна служба з лікарських засобів Черкаської області перевірила аптечні заклади

Сообщение News » 08 июл 2014 17:51

Державна служба з лікарських засобів Черкаської області перевірила аптечні заклади

Про результати перевірок повідомила начальник Державної служби з лікарських засобів Черкаської області Тетяна Мехлик.
За словами Тетяни Мехлик, з початку року Державною службою здійснено перевірку 83 суб’єктів господарської діяльності та 173 місць провадження діяльності щодо контролю якості лікарських засобів та виробів медичного призначення.
«За результатами проведених перевірок виявлено порушення нормативних та законодавчих вимог щодо якості лікарських засобів та медичної продукції в 68 суб’єктів господарської діяльності та у 113 місцях провадження діяльності, – відзначила Тетяна Мехлик. – Серед основних порушень, виявлених при перевірці, зафіксовано такі: cпецiальнi продукти для дiєтичного харчування (БАДи) розмiщенi на вiтринi разом із лікарськими засобами, відсутнє необхідне позначення «Не є лікарськими засобами»; реалізація та медичне застосування лікарських засобів, заборонених розпорядженнями Держлікслужби України; неналежне виконання уповноваженою особою своїх обов'язків, недотримання нормативних умов зберігання лікарських засобів тощо».
Всім перевіреним суб’єктам господарської діяльності, де виявлено порушення, надано приписи про усунення виявлених порушень та розпорядження про заборону реалізації лікарських засобів. Окрім того, уповноваженими особами, які здійснювали перевірки, складено 58 протоколів та винесено 55 постанов про адміністративне правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів до уповноважених осіб та керівників суб`єктів господарювання та лікувально-профілактичних закладів на суму 19 040 грн.
У ході звітування Тетяна Мехлик також розповіла про основні порушення ліцензійних умов, які впливають на медикаментозне забезпечення ліками, та про результати діяльності Лабораторії Державної служби з лікарських засобів в області.
Довідка:
На території Черкаської області 233 суб`єкта господарювання, які займаються реалізацією та виробництвом лікарських засобів (209 – приватних і 24 – державних).
У сільській місцевості 162 аптеки (94 – приватних і 68 – державних), а також 52 аптечні пункти (29 – приватних і 23 – державних). Виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки здійснюють 29 аптек (4 – приватних; 25 – державних).

Ответить

Вернуться в «Украина»