Питання ліцензування імпорту ліків вперше розглядалося на засіданні Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництва

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Питання ліцензування імпорту ліків вперше розглядалося на засіданні Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництва

Сообщение News » 03 июл 2014 21:16

Питання ліцензування імпорту ліків вперше розглядалося на засіданні Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництва

Як інформує прес-служба Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва (Держпідприємництва), відбулося чергове засідання Експертно-апеляційної ради.
Вперше за історію роботи Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництва на засіданні розглядалося питання ліцензування імпорту лікарських засобів.
Наразі ліцензування здійснюється за заявницьким принципом, тобто підприємцю-імпортеру для отримання ліцензії необхідно подати лише заяву з переліком лікарських засобів, які він планує ввозити до України.
Державною службою України з лікарських засобів (далі — Держлікслужба) за результатами планової перевірки імпортера були виявлені недостовірні, на думку органу, відомості. Зокрема, у заяві, яку подавав заступник керівника, у графі, де зазначається керівник, він помилково вказав себе. Це послугувало приводом для Держлікслужби позбавити підприємця ліцензії. Враховуючи той факт, що при прийомі заяви правильність її заповнення ліцензіатом обов’язково перевіряється експертами органу ліцензування, з боку органу була допущена неуважність і ліцензія все ж таки була видана. Розглядаючи дану справу, члени Експертно-апеляційної ради задовольнили скаргу суб’єкта господарювання.
apteka.ua

Звернення колективу редакції всеукраїнської медичної газети «Ваше здоров’я»
Протягом кількох років медична газета «ВАШЕ ЗДОРОВ’Я» висвітлює питання аптечної наркоманії, зокрема, проблему немедичного застосування кодеїновмісних препаратів наркозалежними особами
Ми вже неодноразово писали про те, як лікарі, громадські діячі, представники органів влади наполягають на тому, щоб кодеїновмісні препарати були включені до переліку ліків, котрі підлягають предметно-кількісному обліку. Свої заклики вони аргументують переконливими доказами того, якої шкоди завдають ці препарати у разі їх нецільового застосування порівняно з вельми сумнівною користю, адже кодеїновмісні препарати використовуються лише для зняття симптомів захворювання, а не для його лікування, а на аптечних полицях достатньо альтернативних лікарських засобів без вмісту кодеїну.
Єдиним виходом із ситуації масового неконтрольованого немедичного застосування кодеїно­вмісних препаратів наркозалежними особами є введення предметно-кількісного обліку цих лікарських засобів.
Предметно-кількісний облік будь-якого лікарського засобу в Україні вводиться шляхом затвердження відповідного Наказу Міністерства охорони здоров’я України підписом Міністра. Такий Наказ МОЗ потребує лише погодження із Держпідприємництвом та реєстрації в Мін’юсті.
Даним листом редакція газети «ВАШЕ ЗДОРОВ’Я» узагальнює та підсумовує отримані з різних джерел дані щодо нагальної необхідності віднесення кодеїновмісних ліків до групи препаратів, що підлягають предметно-кількісному обліку.
Державна служба України з лікарських засобів як регуляторний орган, що реалізовує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів і медичних виробів, неодноразово зверталась до Міністерства охорони здоров’я України щодо посилення контролю за кодеїновмісними препаратами шляхом введення предметно-кількісного обліку — 6 листів протягом 2012-2014 рр. із наданням проекту відповідного Наказу МОЗ України.
Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України прямо заявляє: «Кодеїномісткі лікарські засоби є предметом немедичного вживання наркозалежними особами». СБУ фіксує різке збільшення обсягів продажу даних препаратів, насамперед, вказаній категорії населення. Разом із тим, Служба безпеки України наголошує, що наразі «вказані кодеїномісткі лікарські засоби не є забороненими до обігу, в зв’язку з чим вилучення їх з незаконного обігу неможливе та не відноситься до кримінально караних видів злочинів».
Міністерство внутрішніх справ України заявляє про наявність гострої «проблеми безконтрольного відпуску через заклади аптечних мереж комбінованих лікарських препаратів, що містять у своєму складі малу кількість наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів». Зокрема, МВС України наголошує на необхідності термінового віднесення кодеїновмісних комбінованих лікарських засобів до таких, котрі підлягають предметно-кількісному обліку, про що неодноразово повідомляло Міністерству охорони здоров’я України.
Державна служба України з контролю за наркотиками, створена з метою підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері обігу наркотичних засобів та протидії поширенню наркоманії як однієї з основних реальних загроз національній безпеці України, висловлює занепокоєння тим, що «збільшення попиту на кодеїновмісні препарати може бути обумовлене їх використанням наркозалежними особами в якості наркотичних засобів» та нагадує про відсутність предметно-кількісного обліку таких лікарських засобів.
Також у розпорядженні редакції газети «ВАШЕ ЗДОРОВ’Я» є звернення представників аптечного та фармацевтичного бізнесу.
Свою позицію щодо необхідності термінової реакції на численні випадки зловживання молоддю кодеїновмісними препаратами із нелікувальною метою висловили як представники Аптечної професійної асоціації України, так і керівники 10 загальнонаціональних та регіональних аптечних мереж України. Вихід із ситуації представники аптечного бізнесу вбачають у негайному запровадженні предметно-кількісного обліку вказаної групи комбінованих лікарських засобів.
Один із лідерів вітчизняної фармацевтичної промисловості «Фармацевтична компанія «Здоров’я» є виробником значної номенклатури лікарських засобів, у тому числі кодеїновмісних комбінованих препаратів. Компанія висловила свою громадянську позицію та підтримала необхідність введення предметно-кількісного обліку кодеїновмісних лікарських засобів, оскільки «немедичне використання цих препаратів призводить до незворотного страшного процесу самознищення людини та загубленого здоров’я молодого покоління нашої країни».
Таку ж позицію висловила і громадськість. Зокрема, Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення: «Ми не наполягаємо на тому, що кодеїновмісні препарати потрібно заборонити. Але вимагаємо жорсткішого їх контролю, тому що при такій доступності під загрозою опиняються зовсім молоді люди, які, найчастіше, навіть не усвідомлюють, до яких страшних наслідків може призвести їхня «цікавість» (бо переважно саме з цікавості вони пробують наркотик вперше). Отже, під загрозою опиняється та частина нації, яка, по суті, і є гарантом її існування». Представники громадських організацій спільно з активістами Автомайдану висловили протест проти розгулу аптечної кодеїнової наркоманії під стінами Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України під гаслами «Молодь проти аптечних наркотиків!» та «Майдан стояв не за наркоторгівлю!»
Своєю чергою, медична спільнота України (головні позаштатні спеціалісти, наукова еліта та практикуючі лікарі-наркологи) неодноразово наголошувала: «Існує значна кількість людей, яким кодеїн, димедрол, тропікамід, трамадол потрібні. Однак це не привід заплющувати очі на поширеність немедичного застосування таких ліків. Із кодеїновмісних препаратів виготовляють наркотик, який у Росії дістав назву «крокодил», у нас його ще називають «годішка» — через те, що жити, приймаючи такий засіб, мало кому щастить більше року. Чим приваблюють такі препарати? Передусім, дешевизною і вільним доступом до них, адже завдяки зусиллям правоохоронних органів із наших міст зник героїн і «вуличний» метадон, а от аптек дедалі більшає». Наркологи підкреслюють: «Кодеїн, морфін — це наркотики, що юридично закріплено віднесенням останніх до відповідного «Переліку», й залишати цілком свідомо шпарину в законодавстві щодо дозволу на такі «вкрай необхідні» комбіновані кодеїновмісні препарати є, без перебільшення, нічим іншим, як злочином». Адже саме кодеїновмісні протикашльові препарати і є наразі предметом масового зловживання.
Відзначимо, що 21 березня 2014 року на зустрічі із вітчизняними виробниками лікарських засобів та 24 березня 2014 року на брифінгу в Кабінеті Міністрів України Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій назвав «бізнес, побудований на кодеїнових препаратах» неетичним і не моральним. Міністр зазначив, що кодеїновмісні ліки, а також трамадол, тропікамід та інші препарати стимулюють українську наркоманію, тому нехай краще держава втратить мільйони таких прибутків, але «ми збережемо наших дітей від наркоманії».
Таким чином, вбачаємо за необхідне звернутись до вищого керівництва держави із закликом невідкладно та рішуче довести розпочату справу боротьби з аптечною кодеїновою наркоманією до логічного завершення.
Свою одностайну позицію щодо даної проблеми висловили всі відповідні органи державної виконавчої влади, правоохоронні органи, медична спільнота, громадськість, представники аптечного та фармацевтичного бізнесу. Категоричні заяви пролунали і від Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія.
Усі слова вже сказано, а точки зору почуто! Останнім кроком у нелегкій боротьбі з геноцидом Української нації є затвердження Міністерством охорони здоров’я України відповідного Наказу щодо віднесення кодеїновмісних препаратів до переліку лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку.
Українське суспільство чекає на негайне підписання даного Наказу Міністром охорони здоров’я України!
Лист-звернення редакції направлено вищому керівництву держави, Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, керівникам правоохоронних органів та відповідних органів виконавчої влади

Ответить

Вернуться в «Украина»