Державне регулювання націнки на комбіновані лікарські засоби: роз’яснення МОЗ України

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Державне регулювання націнки на комбіновані лікарські засоби: роз’яснення МОЗ України

Сообщение News » 02 июл 2014 21:16

Державне регулювання націнки на комбіновані лікарські засоби: роз’яснення МОЗ України

Пропонуємо увазі читачів відповідь Міністерства охорони здоров’я України (далі — МОЗ України) на звернення Всеукраїнської аптечної організації «Аптечна професійна асоціація України» щодо державного регулювання націнки на комбіновані лікарські засоби, які у своєму складі містять ацетилсаліцилову кислоту. Це питання виникло у зв’язку з тим, що під час перевірки посадові особи, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, запевняють, що вказані лікарські засоби підлягають державному регулюванню відповідно до постанови КМУ від 17.10.2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (далі — Постанова № 955). На це профільне міністерство зазначило, що дана постанова розповсюджується на лікарські засоби і вироби медичного призначення, включені до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) та обов’язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, а у зв’язку з тим що монопрепарати ацетилсаліцилової кислоти включено до вказаного переліку та обов’язкового мінімального асортименту лікарських засобів і виробів медичного призначення, то комбіновані лікарські засоби (в тому числі, які містять у своєму складі ацетилсаліцилову кислоту) не підлягають державному регулюванню цін, крім випадків, визначених пп. 2 п. 1 постанови № 955 (установлені граничні постачальницько-збутові та граничні торговельні (роздрібні) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, оптово-відпускні ціни на які внесено до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які придбаваються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів).
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
(МОЗ України)
від 27.06.2014 р. № 18.02-04/3753/17811
Всеукраїнська громадська
організація «Аптечна
професійна асоціація України»
Міністерство охорони здоров’я України розглянуло в межах компетенції звернення Всеукраїнської громадської організації «Аптечна професійна асоціація України» та повідомляє.
Пп. 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» установлено на лікарські засоби і вироби медичного призначення, включені до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) та обов’язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, визначеного Міністерством охорони здоров’я, граничні постачальницько-збутові та граничні торговельні (роздрібні) надбавки.
Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (далі — Національний перелік).
Національний перелік складається за міжнародними непатентованими назвами із зазначенням кодів АТХ (анатомо-терапевтично-хімічних), поширюється на всі готові лікарські форми, що зареєстровані в Україні в установленому порядку.
До Національного переліку включено монопрепарати та комбінації препаратів (якщо така комбінація зазначена у відповідній графі, наприклад: Амоксицилін (монопрепарат та в комбінації з клавулановою кислотою); Етамбутол (монопрепарат та його комбінації)).
Обов’язковий мінімальний асортимент (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів (далі — Обов’язковий асортимент) затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.2011 р. № 1000, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.04.2012 р. за № 524/20837. У Обов’язковому асортименті лікарські засоби наведено за міжнародними непатентованими назвами, у разі відсутності міжнародних непатентованих назв зазначено загальноприйняті назви.
До Обов’язкового асортименту включено монопрепарати та комбінації препаратів (якщо така комбінація зазначена у відповідній графі: Валеріана та її комбінація з конвалією, красавкою, ментолом; Комбінація з етиловим ефіром альфа-бромізовалеріанової кислоти). До Національного переліку та Обов’язкового асортименту включено монопрепарати ацетилсаліцилової кислоти.
Зважаючи на викладене, інші комбіновані лікарські засоби (у тому числі наведені у вашому зверненні комбіновані лікарські засоби, що містять у своєму складі ацетилсаліцилову кислоту) не підлягають державному регулюванню цін, крім випадків, визначених пп. 2 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (установлені граничні постачальницько-збутові та граничні торговельні (роздрібні) надбавки на лікарські засоби (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) і вироби медичного призначення, оптово-відпускні ціни на які внесені до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які придбаваються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів).
Заступник Міністра Наталя Ліс невська

Ответить

Вернуться в «Украина»