Пілотний проект та стабілізація цін на ліки

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Пілотний проект та стабілізація цін на ліки

Сообщение News » 15 июн 2014 20:45

Засідання Уряду: на порядку денному пілотний проект та стабілізація цін на ліки

11 червня поточного року відбулося чергове засідання Уряду, під час якого, серед іншого, планувалися до розгляду питання щодо подальшої реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (далі — Пілотний проект) та стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення.
Під час розгляду питання щодо подальшої реалізації Пілотного проекту надійшла пропозиція розповсюдити його дію лише на малозахищені верстви населення. Проте, як повідомив Олег Мусій, міністр охорони здоров’я України кореспонденту «Щотижневика АПТЕКА», на засіданні Уряду таку пропозицію не підтримано і прийнято рішення продовжити реалізацію Пілотного проекту у тому вигляді, в якому він діє наразі.
Нагадаємо, що відповідно до постанови КМУ від 12.02.2014 р. № 42 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» дію Пілотного проекту подовжено до 31 грудня 2014 р., при цьому на його реалізацію виділено більше 138 млн грн. Проте деякі суб’єкти господарювання, які займаються роздрібною реалізацією лікарських засобів, неодноразово наголошували на тому, що з боку держави досі не повернуто борги за часткову компенсацію вартості антигіпертензивних препаратів, які відпускаються в рамках Пілотного проекту, починаючи з кінця 2013 р.
Зазначимо, що напередодні, 10 червня, за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства охорони здоров’я України та професійних асоціацій відбулося засідання Урядового комітету гуманітарного розвитку, під час якого розглядався проект постанови КМУ «Про стабілізацію цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення». Цей проект, серед іншого, передбачає наступне:
запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби, які можуть закуповувати заклади і установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів;
декларування зміни оптово-відпускних цін на вироби медичного призначення, що включені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і придбаваються за рахунок державних коштів;
участь у порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на зазначену фармпродукцію Державної інспекції України з контролю за цінами.
Нагадаємо, що 13 травня 2014 р. проект постанови КМУ з такою ж назвою був винесений на громадське обговорення Мінекономрозвитку України і передбачав запровадження референтного ціноутворення на всі рецептурні препарати.
У ході засідання Урядового комітету присутні надали зауваження до проекту постанови КМУ «Про стабілізацію цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення». У зв’язку з цим Уряд доручив Мінекономрозвитку України доопрацювати цей документ з урахуванням усіх озвучених зауважень. Після засідання Урядового комітету відбулася зустріч за участю представників профільного міністерства, Мінекономрозвитку України та професійних асоціацій з метою доопрацювання зазначеного проекту документа. У ході тривалого обговорення документа представники професійних асоціацій наполягали на необхідності виключення з проекту постанови КМУ вимоги щодо отримання висновку Держцінінспекції стосовно економічної обгрунтованості розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб. 11 червня 2014 р. доопрацьований проект постанови КМУ «Про стабілізацію цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» планувалося розглянути під час засідання Уряду. Проте, за словами О. Мусія, питання стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення не розглядалося, а відповідний проект постанови КМУ направлено на повторний розгляд Урядовим комітетом.
У свою чергу редакція «Щотижневика АПТЕКА» направила заступнику міністра економічного розвитку і торгівлі України Роману Качуру листа з проханням оприлюднити доопрацьований проект постанови КМУ «Про стабілізацію цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» з метою його громадського обговорення.

Ответить

Вернуться в «Украина»