Імплементації Модельних Списків ВООЗ

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Імплементації Модельних Списків ВООЗ

Сообщение News » 15 июн 2014 20:44

В МОЗ України обговорили проблемні питання імплементації Модельних Списків ВООЗ основних лікарських засобів для дорослих і дітей


В МОЗ України за участі фахівців Державного експертного центру МОЗ України, Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, громадських організацій «Громадська ініціатива «Право на здоров'я», «Пацієнти України» та Асоціації правників України відбувся експертний круглий стіл з актуальних питань доступу пацієнтів до лікування та потреби в імплементації Модельних Списків ВООЗ основних лікарських засобів для дорослих і дітей в Україні.
Під час фахової дискусії голова науково-експертної ради Державного експертного центру Ольга Баула зазначила, що в Національному переліку основних лікарських засобів, на відміну від Модельних списків ВООЗ, виокремлені лікарські засоби для дітей та дорослих. Саме тому фахівці МОЗ України та Державного експертного центру прийшли до висновку об’єднати списки основних лікарських засобів для дорослих та дітей із зазначенням всіх форм випуску та дозувань лікарських засобів, щоб вони могли застосовуватися для обох категорій пацієнтів.
Продовжуючи думку експертів, директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру Тетяна Думенко повідомила, що Модельні списки основних лікарських засобів базуються на ґрунтовному фармако-економічному аналізі, що допомагає країнам спростити прийняття рішення щодо потреб населення у лікарських засобах. Країни що розвиваються, зокрема, Україна, просто не змогла б собі дозволити проведення таких досліджень за браком коштів. Тому рекомендації ВООЗ мають бути основою для прийняття вітчизняного законодавства з питань забезпечення пацієнтів України лікарськими засобами.
Також вона наголосила, що нині Національний перелік основних лікарських засобів виконує функцію ціноутворення, що, безумовно, є необхідним в умовах складного економічного стану української держави. На її переконання, на час виходу України з економічної кризи, має бути прийнято Державну програму забезпечення доступу до лікарських засобів на певний термін.
Голова робочої групи Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Андрій Роханський зазначив, що Україна на себе взяла зобов’язання на міжнародному рівні забезпечити пацієнтів доступним та якісним лікуванням. Як координатор від громадського сектора надання паліативної та хоспісної допомоги, він зазначив, що громадськість докладає величезних зусиль для забезпечення адекватної терапії, у т.ч. адекватного знеболення, для пацієнтів, що потребують паліативної допомоги. Зокрема, громадський сектор домігся включення таблетованого морфіну до Національного переліку основних лікарських засобів, що нині забезпечує доступ до підтримувального лікування для пацієнтів з інкурабельними формами раку.
Заступник Міністра охорони здоров'я Наталя Лісневська за результатами круглого столу подякувала експертам та представникам громадськості за бажання співпрацювати та допомагати МОЗ України спрямовувати роботу відомства на забезпечення потреб пацієнтів.
По завершенню роботи експертної наради була створена резолюція та визначені кроки подальшої співпраці.

Ответить

Вернуться в «Украина»