Имунизация в Украине

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Имунизация в Украине

Сообщение News » 22 апр 2015 11:12

Всесвітній тиждень імунізації 2015. Ліквідувати прогалини в імунізації
З 24 до 30 квітня 2015 року в усьому світі традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він пройде під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації» з основною метою сприяти використанню вакцин для захисту людей усіх вікових груп від хвороб.
Імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів системи охорони здоров'я з усіх нині існуючих. Щорічно вона попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей і сьогодні дозволяє забезпечити захист дітей не тільки від захворювань, вакцини від яких існують вже багато років (дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт), а й від пневмонії та ротавірусної діареї, на долю яких припадає більшість випадків дитячої смертності у віці до 5 років. Крім того, завдяки розробці інноваційних та комбінованих вакцин, у наш час можна захистити підлітків та дорослих від таких захворювань, як грип, менінгіт та рак (печінки та рак шийки матки).
Успіх програм імунізації беззаперечний, проте кожна п'ята дитина у світі все ще не вакцинована. У 2013 році близько 21,8 мільйонів дітей грудного віку не отримали життєво необхідних щеплень. Рівень імунізації трьома дозами вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця на першому році життя в Україні за даними 2013 року складав лише 76%[ii]. Причинами цього є недостатній рівень забезпечення препаратами для щеплень, відсутність доступу до служб охорони здоров'я та незадовільний рівень політичної та фінансової підтримки системи охорони здоров’я[iii].
Цього року впродовж тижня імунізації основну увагу приділяють ліквідації прогалин в імунізації та збільшенню рівня охоплення вакцинацією, згідно з Глобальним планом дій по вакцинації. У 2012 році 194 держави-члени ВООЗ прийняли цей план як основу для попередження мільйона випадків смертей до 2020 року шляхом забезпечення доступу до вакцин усіх людей у світі.
Серед основних цілей Глобального плану дій по вакцинації у 2015 році визначено:
• досягнення 90% рівня охоплення щепленням трьома дозами АКДП;
• ліквідація краснухи у двох країнах регіону ВООЗ до кінця 2015 року;
• повне викорінення поліомієліту, впровадження у країнах із низьким чи середнім рівнем доходів однієї та більше інноваційних вакцин;
• елімінувати кір в одній з країн регіону ВООЗ, а також елімінувати випадки материнського та неонатального правця в усьому світі[iv].
Компанія ГлаксоСмітКляйн (ГСК) підтримує основні ідеї та цілі ВООЗ у боротьбі з інфекційними хворобами. Компанія є світовим лідером у розробці та виробництві вакцин. Знання та досвід, які використані для розробки вакцин, та сучасні технології виробництва гарантують фахівцям у боротьбі із захворюваннями використання безпечних, високоякісних та ефективних вакцин. Компанія ГлаксоСмітКляйн також підтримує інформаційні кампанії, метою яких є підвищення рівня знань у сфері вакцинопрофілактики серед фахівців охорони здоров'я.
26 березня в Києві напередодні Європейського тижня імунізації за підтримки компанії ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна стартував цикл науково-практичних майстер-класів «Сучасні стратегії профілактики інфекційних захворювань у дитячому віці». З метою донесення інформації більшому колу спеціалістів, аналогічні заходи було проведено ще у 5 містах України - Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Одесі та Львові. У рамках майстер-класів були обговорені та визначені шляхи вдосконалення організаційної роботи з питань імунопрофілактики та інфекційних хвороб згідно з новим Наказом №551 Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) від 11.08.2014.

Ответить

Вернуться в «Украина»