Олександр Квіташвілі: «Традиції здорового способу життя - важлива складова національної безпеки»

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Олександр Квіташвілі: «Традиції здорового способу життя - важлива складова національної безпеки»

Сообщение News » 08 апр 2015 20:41

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі взяв участь у засіданні круглого столу «Здорова нація – сильна Україна», приуроченого до Всесвітнього дня здоров’я.
Під час круглого столу експерти, клініцисти, представники влади, громадських організацій, фахівців та бізнесу обговорювали питання формування культури здорового способу життя в Україні. Зокрема, дослідження здорового способу життя та створення ефективних засобів інформування широких верст населення, створення системи мотивацій для формування соціальної відповідальності у бізнес-середовищі та серед населення, формування культури відповідального підприємництва щодо здорового способу життя та нешкідливого харчування.
За словами Міністра охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, аби забезпечити високий рівень захисту здоров'я людей та створити прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері безпечності харчових продуктів МОЗ України гармонізує законодавство України із законодавством Європейського Союзу та забезпечує систему профілактичних заходів, в тому числі, й для визначення параметрів безпечності харчових продуктів.
«Хвороби харчового походження лягають тяжким тягарем на здоров'я населення, системи охорони здоров'я і економіку кожної країни, оскільки вони призводять до недієздатності, зниження добробуту родин і зменшення продуктивності, і як результат - до навантаження на систему охорони здоров’я. Тому ми маємо спільно працювати для того, щоб кожна людина відчула зміни на краще та створити комфортні умови для збереження та зміцнення здоров'я населення нашої країни», - зазначив Олександр Квіташвілі.
За результатами обговорення він та інші учасники заходу, зокрема, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, підписали резолюцію, що визначає основні завдання для України. Це насамперед:
• стимулювання та підтримка міжсекторального розвитку політики у сфері громадського здоров’я;
• сприяння проведенню досліджень з питань здорового способу життя та створення ефективних засобів інформування широких верств населення з питань культури здорового способу життя;
• підвищення обізнаності населення щодо факторів ризику неінфекційних захворювань, шляхів його зменшення та заохочення населення до здорової поведінки у ставленні до власного здоров’я;
• формування сучасних традицій здорового стилю життя у суспільстві;
• проведення інформаційно-просвітницьких заходів для формування соціальної відповідальності у бізнес-середовищі, спрямованої на реалізацію програми ЄС «Європейська стратегія здоров’я -2020».
«Традиції здорового способу життя – одна із важливих складових державної безпеки. Тому МОЗ України обов’язково буде флагманом у започаткуванні цих традицій», - вважає Олександр Квіташвілі.
Довідково:
З 1950 року щорічно Всесвітній день здоров'я відзначається 7 квітня у день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Всесвітній день здоров'я – це глобальна кампанія, яка спрямована на привертання уваги жителів нашої планети до проблем здоров'я і охорони здоров'я та проведення спільних дій для захисту здоров'я і благополуччя людей.
Щороку Всесвітній день здоров'я присвячується глобальним проблемам охорони здоров'я і проходить під різними девізами. Цьогоріч головною темою Всесвітнього дня здоров'я стала «Безпека харчових продуктів».

Ответить

Вернуться в «Украина»