Новости АПАУ

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Новости АПАУ

Сообщение News » 24 мар 2015 22:25

Ігоря Червоненка обрано Головою Правління АПАУ
Всеукраїнська громадська організація «Аптечна професійна асоціація України» (далі — АПАУ) утворена у 2007 р. з метою представництва та захисту законних інтересів членів асоціації у соціально-трудовій, законодавчій, економічній та інших сферах, у тому числі й у їх відносинах з іншими сторонами соціального партнерства. Консолідуючи думки представників аптечної ланки фармацевтичного ринку, АПАУ відстоює інтереси своїх членів у питаннях, що стосуються розробки нових нормативно-правових актів, співпраці з регуляторними органами — Державною службою України з лікарських засобів, МОЗ, КМУ, Верховною Радою України тощо. Головна місія професійної спілки з часом залишилася практично незмінною. Але нові виклики часу в контексті розвитку нашої держави, безперечно, вимагають свідомих змін та модернізації як самої структури, так і механізмів роботи АПАУ, адже професійна асоціація — це живий динамічний організм, що має постійно розвиватися, вдосконалюватися та відповідати потребам суспільства і фармацевтичного ринку.
Чітко розуміючи необхідність подальшого сталого розвитку, у вересні 2014 р., під час чергової конференції АПАУ, було обрано новий склад Правління асоціації та Голову Правління. Ним став Олег Никулишин, генеральний директор ГК Маркет Універсал (мережа аптек «D.S.»).
Новим Правлінням та безпосередньо його Головою були акумульовані цілі, розроблена стратегія, визначені напрямки діяльності та ключові показники ефективності роботи АПАУ, запропонована нова редакція Статуту. Також була затверджена нова організаційна структура Правління АПАУ та створено 8 профільних комісій. З метою висвітлення діяльності АПАУ частково оновлено офіційний сайт асоціації. Ці організаційні заходи, проведені в стислі терміни, сприяли тому, що АПАУ змогла оперативно включитися в оновлений процес захисту інтересів своїх членів на рівні держави.
З метою напрацювання оптимальних рішень та плану дій з їх втілення були запроваджені систематичні зустрічі членів Правління АПАУ. Так, за останні 6 міс діяльності асоціації проведено 52 заходи, серед яких — 2 конференції АПАУ та «Аптечний саміт України–2014». За цей період напрацьовано та направлено низку листів-звернень до Президента, Прем’єр-міністра, Міністра охорони здоров’я, Міністра юстиції України та інших керівників органів влади. Зокрема, АПАУ висловила свою позицію щодо питання попередження наслідків регулювання валютних операцій для системи забезпечення населення ліками у Спільному зверненні фармацевтичної громадськості України до Президента, Прем’єр-міністра, голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та голови Національного банку України. Асоціація направила звернення до Міністра юстиції України з проханням прискорити реєстрацію наказу МОЗ України № 990 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України», розробила та довела до відома громадськості свою чітку позицію щодо комбінованих кодеїновмісних лікарських засобів, висловилася на підтримку Закону України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» стосовно обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій аптечними закладами тощо. Задля налагодження конструктивної співпраці між МОЗ та фармацевтичною спільнотою Головою Правління особисто направлено лист до Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі.
З метою налагодження конструктивного діалогу між представниками фармацевтичної спільноти та регуляторного сектору, обміну досвідом та думками у грудні минулого року у Києві було організовано та проведено Аптечний саміт України. Під час заходу, який зібрав понад 150 експертів фармринку — представників регуляторних органів, бізнесу, аналітиків, юристів, науковців, маркетологів, Голова Правління презентував Стратегію АПАУ.
З метою подальшої систематизації роботи у грудні 2014 р. під час конференції АПАУ було затверджено план роботи на 2015 р. та ухвалено бюджет асоціації. Одним із головних напрямків роботи на поточний рік визначено налагодження співпраці з іншими громадськими організаціями, що працюють на фармацевтичному ринку України.
Сьогодні представники АПАУ входять у громадські ради територіальних осередків органів влади. Так, член Правління АПАУ делегований до територіального осередку Антимонопольного комітету у Волинській області. Розглядаються можливості для налагодження співпраці з міжнародними профільними громадськими організаціями. Зокрема, 2–3 грудня відбувся візит Голови Правління АПАУ Олега Никулишина та члена комісії АПАУ із стандартів і якості Люби Дуб до Литви — з метою налагодження ділових контактів з професійними аптечними асоціаціями Литовської Республіки та вивчення їх досвіду продуктивної співпраці з органами державного самоуправління у законодавчій сфері, у питаннях залучення європейських грантів для реалізації соціально спрямованих галузевих проектів, а також щодо партнерства з FIP (International Pharmaceutical Federation). Тривають перемовини щодо співпраці між АПАУ та Європейською фармацевтичною асоціацією. На меті — підписання угоди про впровадження стандартів належної аптечної практики (Good Pharmacy Practice — GPP).
Члени АПАУ не залишаються осторонь від соціального життя суспільства, зокрема це стосується підтримки учасників АТО, дітей та біженців із зони АТО, допомоги госпіталям. Загалом компанії — учасники АПАУ зібрали понад 1 млн грн., які передано для підтримки учасників АТО. Значна сума коштів була перерахована для закупівлі обладнання для військових госпіталів, зібрано та передано чимало речей та продуктових наборів для переселенців із зони АТО. Отже, за 6 міс роботи новообраним Правлінням було піднято значний пласт завдань та чимало з них реалізовано.
Звіт про виконання стратегічних цілей АПАУ члени Правління заслухали 18 березня 2015 р. на засіданні. Напередодні заходу О. Никулишин запропонував ініціювати перевибори Голови Правління АПАУ. Під час засідання прохання О. Никулишина щодо складання його повноважень як Голови Правління було задоволено та розглянуто кандидатури на цю посаду.
За результатами обговорення та голосування більшістю голосів «за» Головою Правління ВГО «АПАУ» обрано Ігоря Червоненка засновника ТОВ «Фармастор» (мережа «Аптека Доброго Дня»).
Стосовно подальшого розвитку АПАУ Ігор Альфредович озвучив наступні стратегічні напрямки:
1) збільшення впливової ролі (значимості) АПАУ на фармацевтичному ринку;
2) створення привабливості участі в АПАУ для дійс¬них членів та вступу нових;
3) захист рівних та прозорих правил співпраці на фармацевтичному ринку.
«АПАУ переходить на наступний етап свого розвитку і ми переконані, що зможемо і в подальшому формувати прозорі правила розвит¬ку фармацевтичного ринку та відстоювати інтереси фармацевтичної галузі і наших членів. Ми за цивілізований та соціально відповідальний бізнес», — додав Голова Правління АПАУ Ігор Червоненко.
За матеріалами, наданими АПАУ

Ответить

Вернуться в «Украина»