Реимбурсация

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Реимбурсация

Сообщение News » 18 янв 2015 21:24

Хворі на цукровий діабет кияни отримуватимуть інсуліни за новою, більш досконалою схемою
Депутати Київради підтримали проект рішення щодо запровадження нового механізму забезпечення хворих на цукровий діабет киян препаратами інсулінів.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я Михайла Ригана, прийняття рішення дозволяє забезпечити гарантовану доступність мешканців Києва до отримання за рецептурною системою препаратів інсуліну та засобів їх введення.
Йдеться про механізм відшкодування вартості препаратів аптечній мережі КП «Фармація» на підставі поданих реєстрів за відпущені хворим на цукровий діабет препарати.
Фінансування буде здійснюватися в межах бюджетних коштів, передбачених міською цільовою програмою «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки.
«Механізм централізованих закупівель, що діє сьогодні, не дозволяє забезпечувати пацієнтів необхідними препаратами безперервно. У результаті, кожного року пацієнти мають проблеми з пільговим отриманням життєво необхідних ліків. Тож потрібно якнайшвидше змінювати таку практику на більш ефективну», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Михайло Риган.
За його словами, впровадження цього порядку гарантуватиме безперебійне забезпечення хворих на цукровий діабет необхідними лікарськими препаратами та значно наблизить вітчизняну систему охорони здоров’я до європейських стандартів запровадження реімбурсації.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Re: Реимбурсация Кіровоградська область відмовилась від закупівель інсуліну

Сообщение News » 16 фев 2015 07:54

Кіровоградська область відмовилась від закупівель інсуліну

У Кіровоградській області відпрацьовується новий механізм забезпечення хворих на цукровий діабет необхідними лікарськими засобами. Процедура набагато простіша. І хоча вона запроваджена тільки з другого півріччя 2014 року, певні результати є, і, за словами медиків, вони позитивні, пише dostyp.com.ua.
Неля Чернявська, головний ендокринолог Кіровоградської області, пояснила, що раніше процедура видачі інсуліну діабетикам була такою: відбувалися тендери, а пацієнт отримував необхідні ліки в кабінеті лікаря. Однак у 2014 році ситуація суттєво ускладнилася. Тендери не були проведені. Хворі отримували інсулін за залишковим принципом, тобто людям видавалися ті препарати, які чиновники закупили ще торік. Проте з літа механізм видачі медикаментів був змінений.
– Починаючи з другого півріччя 2014 року система забезпечення хворих на інсулінозалежний цукровий діабет працює за принципом відшкодування коштів. Лікар-ендокринолог щомісяця або раз на три місяці надає заявку на інсуліни в аптеку. Аптека забезпечує безперебійність поставок необхідного асортименту інсулінів. Людина приходить до лікаря, їй виписують рецепт, який вона здає у відповідну аптеку, і там отримує інсулін, – пояснила Неля Чернявська. Також вона зазначила, що спрівпраця з аптеками відбувається на підставі укладених угод.
– Нова система схожа на ту, якою користуються люди з гіпертонічною хворобою. Вона проста, прозора і дозволяє уникнути будь-яких бюрократичних проявів. Лікар виписує рецепт, фармацевт видає ліки, а відшкодування коштів – це проблема безпосередньо самого лікувального закладу. Тобто сам пацієнт жодним чином не пов’язаний із питанням оплати, – розповіла головний ендокринолог області.
За її словами, запроваджена система працює чітко й злагоджено. Доказом цього є відсутність скарг. Також, на думку лікаря, основне завдання, яке стоїть наразі, зробити все необхідне, щоб хворі на цукровий діабет безперешкодно отримували препарати. У той же час, зауважує вона, існує ще одна не менш серйозна проблема, яку треба вирішувати, – пояснити самим пацієнтам, наскільки важливим є лікування.
– Із кожним роком кількість хворих на цукровий діабет збільшується. У нас в області щороку близько тисячі нових пацієнтів, – зазначила Чернявська.
Вона розповіла, що на Кіровоградщині реалізується спеціальна програма для діабетиків, обов’язковою умовою якої є співпраця лікаря-ендокринолога та хворого.
– Ця програма діє по всій області, і це не просто одна якась розмова. Умови життя людини з діабетом, як вона живе і харчується, які в неї психологічні моменти – це все впливає на рівень цукру в крові. Дуже добре, коли є довіра та взаєморозуміння між лікарем і хворим. Такий тандем дає позитивний результат. Коли хороші аналізи – це добре, адже не розвиваються небезпечні для життя ускладнення, – пояснила Неля Чернявська.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Новий механізм забезпечення інсулінами буде впроваджено на Полтавщині

Сообщение News » 17 фев 2015 17:28

Новий механізм забезпечення інсулінами буде впроваджено на Полтавщині

Останнім часом активно обговорюється питання запровадження механізму відшкодування вартості препаратів інсуліну з боку держави, які відпускатимуться за рецептом лікаря через аптеки. Зокрема, в листопаді на сайті МОЗ України опубліковано проект постанови КМУ «Питання порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення реалізації пілотних проектів із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби». А поки очікується затвердження урядового документа, у деяких регіонах уже триває робота з впровадження реімбурсації вартості препаратів інсуліну.
Так, у липні 2014 р. Департамент охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації (ОДА) затвердив наказ № 232 «Про забезпечення лікарськими засобами хворих на цукровий та нецукровий діабет за рахунок цільових коштів обласного бюджету в 2014 р.» з метою належного забезпечення препаратами пацієнтів з указаними патологіями, а також для посилення контролю за їх безперервним лікуванням. Цим документом впроваджено новий механізм забезпечення лікарськими засобами хворих на діабет за рахунок обласного бюджету у 2014 р.: пацієнти отримували препарати інсуліну та інші ліки в аптеках за рецептами.
29 грудня депутати Київської міської ради підтримали проект рішення щодо запровадження нового механізму забезпечення хворих на цукровий діабет киян інсулінами із залученням аптек КП «Фармація». Фінансування буде здійснюватися в межах бюджетних коштів, передбачених міською цільовою програмою «Здоров’я киян» на 2012–2016 рр.
13 січня на сайті Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації опубліковано проект Порядку забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2015 році. Ним передбачено, що пацієнти з цією патологією в разі амбулаторного лікування забезпечуються інсулінами в межах затверджених кошторисних призначень обласному бюджету на забезпечення централізованих заходів з терапії хворих на цукровий діабет на 2015 р.
У межах загального обсягу затверджених асигнувань обласного бюджету Департаментом охорони здоров’я разом з розпорядником коштів — Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського — визначаються обсяги асигнувань для міст та районів області залежно від кількості хворих та фактичного залишку препаратів.
У проекті зазначено, що інсуліни відпускаються за рецептами лікарів закладів охорони здоров’я за місцем проживання відповідно до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів.
Рецепти виписуються хворому за наявності відповідних показань з обов’язковим записом про призначення препаратів у медичній документації (медична карта амбулаторного хворого), а отримати лікарські засоби можна в аптеках, закріплених за цими закладами охорони здоров’я.
Департамент охорони здоров’я разом з Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського, лікувально-профілактичними закладами області визначатимуть річну та помісячну потребу в інсулінах, а також у коштах для їх оплати.
На підставі визначених обсягів Полтавська обласна лікарня ім. М.В. Скліфосовського укладе договір з Полтавським обласним комунальним підприємством «Полтавафарм» про відпуск лікарських засобів за рецептами в разі амбулаторного лікування хворих на цукровий діабет, передбачаючи його постійну наявність в аптечній мережі та єдину ціну на той чи інший вид інсуліну по всій області.
Відшкодування вартості препаратів проводитиметься відповідно до умов договору між Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського та Полтавським обласним комунальним підприємством «Полтавафарм», поданих реєстрів і рахунків у лікарню, та в межах помісячного плану асигнувань, затверджених у кошторисі, але не рідше, ніж 1 раз на місяць.
Наразі цей проект знаходиться на громадському обговоренні.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Больницы перекладывают покупку лекарств на плечи пациентов

Сообщение News » 26 фев 2015 13:47

Больницы перекладывают покупку лекарств на плечи пациентов

В прошлом году доля расходов пациентов в структуре всего фармацевтического рынка выросла с 87% до 91%.
Об этом указывается в отчете исследовательской компании SMD, имеющемся в распоряжении «Капитала».
Перераспределение расходов произошло за счет сокращения доли Министерства здравоохранения, которое сократило свое участие на рынке с 6% до 2%. Соответственно госпитальные и региональные закупки остались в прежних пропорциях.
По данным SMD, в 2014 г. фармацевтический рынок сократился по сравнению с предыдущим годом на 12% — до чуть более $3,5 млрд.

Как ранее писал «Капитал», в прошлом году Минздрав начал проводить тендеры с существенным опозданием — фактически их проведение стартовало в июне. Осенью же в Кабмине разгорелся скандал из-за торможения госзакупок, результатом чего стало отстранение от исполнения обязанностей министра здравоохранения Олега Мусия.
Дмитрий Уляницкий

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Re: Реимбурсация Арсеній Яценюк доручив розробити програму компенсації для малозабезпечених громадян при придбанні лікі

Сообщение News » 24 мар 2015 22:27

Арсеній Яценюк доручив до 1 червня розробити програму компенсації для малозабезпечених громадян при придбанні ліків і медпрепаратів

Уряд України готовий перерозподілити частину коштів, аби допомогти малозабезпеченим громадянам у придбанні лікарських засобів і медичних препаратів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 18 березня.
«Через курсову різницю і через те, що ситуація в країні доволі тяжка, нам треба допомогти малозабезпеченим купувати лікарські засоби і медичні препарати», - наголосив він.
Арсеній Яценюк звернувся до Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі разом із Міністерством соціальної політики України розробити програму компенсації для малозабезпечених громадян при придбанні ліків і медпрепаратів.
Глава Уряду також наголосив на необхідності «широкого жесту українських фармацевтичних компаній в допомозі малозабезпеченим купувати за низькими цінами ті медичні препарати, які їм найбільш необхідні».
Він доручив Міністру охорони здоров’я провести з цього питання зустріч із виробниками ліків і медпрепаратів, а також із Міністерством фінансів України: «Певну частину коштів ми готові перерозподілити для того, щоби допомогти малозабезпеченим».
Ці завдання, за словами Арсенія Яценюка, необхідно вирішити в найкоротші терміни – до 1 червня.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Уряд пропонує відшкодовувати вартість лікарських засобів окремим групам населення

Сообщение News » 25 мар 2015 20:04

Уряд пропонує відшкодовувати вартість лікарських засобів окремим групам населення
24 березня, за ініціативи Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, відбулася зустріч членів КМУ з окремими представниками фармацевтичної промисловості з метою обговорення урядової ініціативи щодо запровадження відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів для окремих категорій населення. Очікуваний рівень фінансування цього проекту 200—400 млн грн.
До уваги присутніх було надано проект постанови КМУ «Про порядок забезпечення у 2015 році окремих груп населення за категоріями захворювань лікарськими засобами, які підлягають відшкодуванню вартості за рахунок бюджетних коштів».
Цим документом пропонується відшкодовувати вартість лікарських засобів для лікування наступних захворювань:
Інсульт (перші шість місяців);
Інфаркт міокарду (перші шість місяців);
Артеріальна гіпертензія;
Серцево-судинні захворювання;
Цукровий діабет ІІ типу;
Ревматоїдний артрит;
Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів);
Бронхіальна астма;
Дитячий церебральний параліч.
У проекті передбачено запровадження відшкодування вартості ліків на 100% та 50% для різних груп населення.
Запропонований у рамках цієї ініціативи механізм відшкодування вартості ліків подібний до механізму, що використовувався при реалізації пілотного проекту з артеріальної гіпертензії, коли відшкодування вартості здійснюється аптечному закладу, а не споживачеві. Але, як ми повідомляли раніше, держава до нині не розрахувалася з аптечними підприємствами за реалізовані антигіпертензивні ліки. Тому представники аптечного сегменту ринку під час зустрічі з членами Уряду наголосили на тому, що аптеки братимуть участь у реалізації запропонованої ініціативи за умови передплати, або якщо держава відшкодовуватиме вартість ліків споживачам, а не аптечним закладам.
Пропонуємо до уваги наших читачів урядовий проект постанови для ознайомлення.
ПРОЕКТ
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про порядок забезпечення у 2015 році окремих груп населення за категоріями захворювань лікарськими засобами, які підлягають відшкодуванню вартості за рахунок бюджетних коштів
З метою запровадженняу 2015 році відшкодування вартості лікарських засобівдля окремих груп населення та категоріях захворювань Кабінет Міністрів України постановляє.
1. Затвердити переліки груп населення та категорії захворювань, при амбулаторному лікуванню яких вартість лікарських засобів підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних коштів, що додаються.
2. Затвердити Порядок забезпечення у 2015 році окремих груп населення за категоріями захворювань лікарськими засобами, які підлягають відшкодуванню вартості за рахунок бюджетних коштів, що додається.
3. Установити, що з 1 червня 2015 року відшкодуванню вартості підлягає група лікарських засобів, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів, у розмірі референтних цін, порядок розрахунку яких визначений Міністерством охорони здоров’я за погодженням з Міністерством економічного розвитку.
4. Міністерству фінансів, Міністерству соціальної політики, Міністерству охорони здоров’я до 1 травня 2015 р. визначити джерела фінансування для запровадження відшкодування вартості лікарських засобів у 2015 році для груп населення за категоріями захворювань в розмірі, достатньому для їх забезпечення, подати на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект про внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та забезпечити його супроводження у Верховній Раді України.
5. Обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечувати в необхідних обсягах заклади охорони здоров’я рецептурними бланками форми 1.
6. Обласним та Київській міській державним адміністраціям подавати щомісяця до 15 числа Міністерству охорони здоров’я інформацію про хід виконання Порядку, затвердженого пунктом 2 цієї постанови, для узагальнення та подання до 20 числа Кабінетові Міністрів України.
Прем’єр-міністр України А. Яценюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від _____________ 2015 р. № _____
Перелік
категорії захворювань, при амбулаторному лікуванню яких вартість лікарських засобів підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних коштів
Інсульт (перші шість місяців);
Інфаркт міокарду (перші шість місяців);
Артеріальна гіпертензія;
Серцево-судинні захворювання;
Цукровий діабет ІІ типу;
Ревматоїдний артрит;Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів);
Бронхіальна астма;
Дитячий церебральний параліч
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від _____________ 2015 р. № _____
ПЕРЕЛІК
груп населення, при амбулаторному лікуванню яких вартість лікарських засобів підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних коштів
Групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 100 відсотків їх вартості:
1) особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
2) особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»;
3) діти віком до трьох років;
4) діти — інвалідивіком до 18 років;
5) пенсіонери з мінімальною пенсією, у яких пенсія менш ніж прожитковий мінімум;
6) особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50 відсотків їх вартості:
1) інваліди I і II груп внаслідок трудового каліцтва, професійного або загального захворювання
2) інваліди з дитинства I і II групп
3) діти віком від трьох до шести років років.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від _____________ 2015 р. № _____
Порядок забезпечення у 2015 році окремих груп населення за категоріями захворювань лікарськими засобами, які підлягають відшкодуванню вартості за рахунок бюджетних коштів
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування вартості лікарських засобів окремим групам населенняза категоріями захворювань, затверджених цією постановою, суб’єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності, аптечні заклади яких розташовані в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (далі — суб’єкти господарювання).
2. Відпуск лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, здійснюється суб’єктами господарювання, на підставі рецептів на лікарські засоби, виписаних закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування на рецептурних бланках форми 1 (далі — рецепти) з позначкою 100 відсоткове або 50 відсоткове відшкодування.
3. Суб’єкт господарювання щомісяця складає реєстр відпущених лікарських засобів, в якому стосовно кожного препарату зазначаються його міжнародна непатентована та торговельна назва, дозування, форма випуску, кількість одиниць в упаковці, кількість відпущених упаковок, ціна відшкодування (100 відсоткове або 50 відсоткове), фактична ціна відпуску, зазначене у рецепті найменування закладу охорони здоров’я, сума, що підлягає відшкодуванню за звітний період відповідному суб’єктові господарювання.
4. Підписаний керівником суб’єкта господарювання реєстр подається до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, розпорядникам коштів місцевих бюджетів, визначеним рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства для відшкодування суб’єктові господарювання зазначеної в реєстрі суми вартості препаратів протягом 10 днів з дня його отримання.
5. У поточному році відшкодування вартості лікарських засобів суб’єктам господарювання здійснюється за умови подання ними реєстру відпущених лікарських засобів, оформленого належним чином, у тому числі вартості лікарських засобів, відпущених у грудні 2015 року.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Реимбурсация: Зустріч Прем’єр-міністра України з учасниками фармринку: що пропонує Уряд?

Сообщение News » 30 мар 2015 23:25

Зустріч Прем’єр-міністра України з учасниками фармринку: що пропонує Уряд?
24 березня в Будинку Уряду відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з окремими учасниками фармацевтичного ринку. Про те, які питання обговорювалися під час зустрічі, нам розповіла Олена Пруднікова, голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання Миколаївська фармацевтична асоціація «ФармРада»».

— Пані Олено, розкажіть, будь ласка, хто був присутній на зустрічі?
— Окрім Прем’єр-міністра України, на зустріч завітав і міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. З боку учасників ринку були присутні представники Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (ООРММП України) та Асоціації виробників ліків України (АВЛУ).

— Під час заходу було представлено урядову ініціативу щодо запровадження відшкодування вартості ліків за рахунок бюджетних коштів для окремих категорій населення. Наскільки ефективною, на Вашу думку, видається її реалізація?
— Заслухавши пропозицію, я звернула увагу присутніх на те, що ми вже працювали за подібним механізмом у рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (далі — Пілотний проект). Його реалізація завершилася в грудні 2014 р. В основному в Пілотному проекті брали участь фізичні особи — підприємці й дрібні аптечні мережі. Однак держава донині не розрахувалася з аптечними закладами за реалізовані антигіпертензивні ліки. До речі, міністр, у свою чергу, здивувався, що держава досі не відшкодувала вартість препаратів комерційним аптекам. Тому аптечні заклади братимуть участь у реалізації запропонованої ініціативи за умови передоплати, або якщо держава відшкодовуватиме вартість ліків споживачам, а не аптекам. Наразі достеменно невідомо, який буде обсяг фінансування запропонованого механізму забезпечення окремих категорій населення лікарськими засобами. Але зрозуміло, що відповідну статтю витрат необхідно передбачити в Державному бюджеті шляхом внесення до нього змін.
Для того, щоб запропонований механізм працював ефективно, на мою думку, необхідно спочатку визначитися з фінансуванням. Ми ні в якому разі не говоримо, що не хочемо брати участь у запропонованому механізмі. Ми говоримо про те, що він не буде ефективно працювати, оскільки аптечні заклади на відміну від дистриб’юторів працюють за передоплатою.
У такому випадку можливо застосувати запропонований Урядом варіант щодо надання адресної допомоги соціально незахищеним верствам населення для придбання в аптеках за рецептами необхідних лікарських засобів шляхом безготівкового розрахунку. Ми підтримуємо дану ініціативу.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Re: Реимбурсация: Забезпечення діабетиків інсулінами: Арсеній Яценюк пропонує залучити Ощадбанк

Сообщение News » 16 апр 2015 20:49

Як стало відомо редакції «Щотижневика АПТЕКА», 15 квітня в КМУ за ініціативи Арсенія Яценюка, Прем’єр-міністра України, відбулася нарада, присвячена питанням забезпечення пацієнтів із цукровим діабетом препаратами інсуліну.
Суть пропозиції прем’єра полягає у наступному. Для забезпечення фінансування заходів, пов’язаних із забезпеченням населення препаратами інсуліну, пропонується використовувати картки Ощадбанку, які отримуватимуть пацієнти із цукровим діабетом. На ці картки перераховуватимуться кошти, які якимось чином мають витрачатися на амбулаторне придбання саме інсулінів. На думку прем’єр-міністра України запровадити згадану ініціативу можна з січня наступного року, але проект відповідного документу, може бути розроблений до кінця квітня поточного року.
Фахівці фармацевтичного ринку та представники пацієнтських організацій, яких було запрошено на цю нараду, наголошували, що для фінансування заходів пов’язаних із амбулаторним відпуском препаратів інсуліну залучати згадану банківську установу недоречно.
На сьогодні розпорядниками коштів, передбачених у державному бюджеті на закупівлі інсулінів, є місцеві органи влади. Деякі місцеві органи влади, аби відійти від тендерів, виділяють субвенції в райони та міста обласного значення, де забезпечення населення інсулінами відбувається згідно з постановою КМУ від 17.08.1998 р. № 1303. Наприклад, ці механізми працюють в Полтавській, Кіровоградській та деяких інших областях. На місцевих рівнях розроблено порядок забезпечення населення препаратами інсуліну, який включає всі нюанси фінансування, критерії відбору аптечних закладів тощо. Нині фінансування закупівель інсулінів здійснюється відповідно до потреб, які визначаються в областях.
Нажаль наведені аргументи не переконали прем’єр-міністра у недоречності його ініціативи з Ощадбанком. Таким чином на сьогодні А. Яценюк фактично пропонує змінити систему фінансування заходів пов’язаних із процесом забезпечення населення препаратами інсуліну. При цьому обґрунтування такого рішення немає, а можливі ризики не аналізувалися.
Крім того, прем’єр-міністр доручив МОЗ України опрацювати питання щодо залучення Ощадбанку до заходів, пов’язаних з фінансуванням медикаментозного забезпечення мало захищених верств населення. Зазначимо, що під час наради, яка відбулася 24 березня поточного року у клубі КМУ, це питання виносилося на розгляд разом із проектом постанови КМУ «Про порядок забезпечення у 2015 р. окремих груп населення за категоріями захворювань лікарськими засобами, які підлягають відшкодуванню вартості за рахунок бюджетних коштів». З приводу цього проекту АПАУ висловила свою обґрунтовану позицію. Але аргументи фахівців залишилися поза увагою прем’єр-міністра України.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

МОЗ Україні посилює роботу над пілотним проектом по відшкодуванню вартості препаратів інсуліну

Сообщение News » 20 апр 2015 17:41

20 квітня в МОЗ України відбулась селекторна нарада із представниками регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я щодо моніторингу забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. Обговорення пройшло під головуванням Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі та Першого заступника Міністра Олександри Павленко.
Перший заступник Міністра Олександра Павленко повідомила учасників наради про відновлення роботи МОЗ України над проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну» та намір повторно винести пілотний проект на розгляд Уряду.
Олександра Павленко підкреслила, що ця зустріч є прекрасною можливістю поговорити про прогалини та важелі успіху, які відчули медичні управлінці Полтавської, Чернігівської, Кіровоградської та Вінницької областей, які вже розпочали імплементацію пілотного проекту, і як їх можна врахувати при роботі на теренах усієї країни.
Заступник Міністра додала, що, в першу чергу, варто звернути увагу на такі компоненти реалізації проекту, як запровадження електронних реєстрів пацієнтів (в тому числі, технічне забезпечення та захист персональних даних), співпрацю з аптечними мережами та взаємодію з виробниками інсулінів.
Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі акцентував, що наради у такому форматі стануть постійними, адже для успішного запуску проекту необхідно ретельно вивчити досвід впровадження інших пілотних проектів та врахувати їх недоліки та здобутки.
За результатами зустрічі, представниками регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я зобов’язались оперативно надати МОЗ України для обговорення свої напрацювання і пропозиції щодо впровадження пілотного проекту з відшкодування вартості інсуліну.

Ответить

Вернуться в «Украина»