Винахід нового вітчизняного лікарського засобу удостоєний Премії Президента України

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Винахід нового вітчизняного лікарського засобу удостоєний Премії Президента України

Сообщение News » 18 янв 2015 21:10

Винахід нового вітчизняного лікарського засобу удостоєний Премії Президента України

Завідувач кафедри фізколоїдної хімії Запорізького державного медичного університету, доктор фармацевтичних наук Андрій Каплаушенко єдиний серед вчених медичних вузів України став лауреатом премії Президента України для молодих вчених у 2014 році. Високою нагородою відзначена робота Андрія Каплаушенка зі створення нового лікарського препарату.
Довгий шлях синтезу, досліджень, випробувань завершився успіхом – створенням потенційного оригінального вітчизняного нейро- і церебропротективного лікарського засобу на гетероциклічній основі. Роботу над новим препаратом Андрій Григорович розпочав у 2005 році і до 2012 року одержав 320 нових сполук, з яких виділено 7 найактивніших речовин і визначено найперспективнішу з них: морфоліній 2-(5-(4-піридил)-4-(2-метоксифеніл)-1,2,4-тріазол-3-ілтіо)ацетат. На основі цієї сполуки і створено потенційний оригінальний малотоксичний нейропротекторний лікарський засіб з адаптогенними властивостями «Тіометрізол» антиоксидантного і протиішемічного механізму дії.
Новий препарат перевищує активність таких відомих і широко застосовуваних у медицині препаратів як пірацетам, пентоксифілін та тіотріазолін. Препарат може застосовуватися для профілактики і надання першої медичної допомоги при захворюваннях, пов’язаних з порушеннями мозкового кровообігу, а також для підвищення загальних адаптаційних можливостей організму. Українські виробники ліків уже виявили зацікавленість до нового препарату і готуються до запуску у промислове виробництво.
А.ндрій Каплаушенко – один із наймолодших завідувачів кафедр у ЗДМУ – йому тільки 35 років. Під його керівництвом виконуються три кандидатські і докторська дисертації.

Ответить

Вернуться в «Украина»