Операції з ввезення препаратів для клінічних випробувань продовжують оподатковуватися за 20% ПДВ

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Операції з ввезення препаратів для клінічних випробувань продовжують оподатковуватися за 20% ПДВ

Сообщение News » 28 дек 2014 20:30

Операції з ввезення препаратів для клінічних випробувань продовжують оподатковуватися за 20% ПДВ

Громадськість просить Держпідприємництво посприяти врегулюванню проблеми пільгового оподаткування імпортних препаратів для клінічних випробувань
На днях у Держпідприємництві обговорювалися проблемні питання оподаткування ПДВ за ставкою 7% операцій з постачання на митну територію України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань.
Відповідна зустріч ініційована Європейською Бізнес Асоціацією у зв’язку з обговоренням із громадськістю на веб-сайті МОЗу проектів наказів «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 вересня 2009 року № 690», яким пропонується удосконалити Порядок проведення клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань, та «Про внесення змін наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26.04.2011 № 237», яким пропонується внести зміни до Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів з метою спрощення процедури ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських.
За інформацією представників МОЗ прийняття зазначених наказів дозволить усунути бар’єри в оподатковуванні лікарських засобів, які надходять для клінічних випробувань, за 7% ПДВ.
Як зазначив представник Європейської Бізнес Асоціації у цілому необхідно прийняти запропоновані МОЗом проекти наказів, проте до них у Асоціації є деякі коментарі. До того ж, на сьогоднішній день є судові рішення, які зобов’язують митні органи оформляти такі лікарські засоби за ставкою 7%, а не 20%.
У Держпідприємництві нагадують, з квітня поточного року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, якими визначено, що операції з ввезення препаратів для клінічних випробувань оподатковуються за ставкою ПДВ 7%.
При цьому, на практиці 7% ПДВ для таких операцій не застосовується – імпорт ліків оподатковується за стандартною 20% ставкою. Як зазначають митні органи, у них відсутні підстави (у вигляді документу МОЗ), що дозволяють застосувати пільгову ставку при імпорті препаратів відповідно до чинного законодавства.
Держпідприємництво залишається на раніше висловленій позиції: право на пільгову ставку ПДВ суб’єкт має підтверджувати одним документом – дозволом на клінічні випробування, який оформлюється рішенням МОЗу за результатами висновку Державного експертного центру.
Держпідприємництво звернулося до ЄБА, у якої на цьому тижні заплановано ряд зустрічей з профільними державними органами, з проханням узгоджувати спільні дії для отримання результату. Держпідприємництво, у свою чергу, робитиме все можливе, аби дискусії з 7% ПДВ закінчилися та імпортери ліків у рамках клінічних випробувань могли без перешкод на практиці скористатися правом на пільгову ставку.

Ответить

Вернуться в «Украина»