Зарплата лікарів залежатиме від фактично наданих медичних послуг

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Зарплата лікарів залежатиме від фактично наданих медичних послуг

Сообщение News » 10 дек 2014 18:53

Зарплата лікарів залежатиме від фактично наданих медичних послуг

Про це в інтерв’ю кореспонденту ділового видання «Капітал» повідомив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.
За словами Міністра, зараз Україна фінансує лікарні виходячи з кількості ліжок, від якої залежить штатний розпис. В результаті виходить викривлення попиту і пропозиції послуг з лікування. Приміром, в прикордонній до АТО зоні число пацієнтів за останній час виросло у п'ять-шість разів. У результаті лікарі вимушені обслуговувати більше пацієнтів, ніж можуть собі дозволити, адже розмір їх зарплати не відрізняється від довоєнного часу. Але це ж нелогічно, неправильно і неетично. Ще один приклад, Україна успадкувала від СРСР лікарні, використання яких й донині неефективне.
«Це відбувається з-за того, що держава витрачає кошти на заклади охорони здоров’я, виходячи з кількості ліжок, а не фактично наданих медичних послуг. Не важливо, скільки в лікарні було проведено операцій – 10 або 25, вона отримає по факту від держави однакову суму. Тому необхідно йти від принципу фінансування лікарень по кількості ліжок до принципу числа зроблених послуг. Якщо нам вдасться змінити підхід, то зарплата медперсоналу залежатиме від фактичного обсягу наданих послуг», - зазначив Олександр Квіташвілі.
Він також зазначив, що разом з переходом на новий принцип фінансування планується надати лікувальним закладам фінансову і адміністративну автономію – вони самі визначатимуть, що і коли їм необхідно закупити. Після переходу на таке фінансування по кількості послуг і надання автономії лікарням персонал буде зацікавлений якомога більше інвестувати в медустанови, купівлю нового обладнання, ремонт приміщень тощо

Ответить

Вернуться в «Украина»