Забезпечення українців ліками має бути солідарним

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Забезпечення українців ліками має бути солідарним

Сообщение News » 12 ноя 2014 19:56

Забезпечення українців ліками має бути солідарним, - Василь Лазоришинець

Про це повідомив в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець представникам центральних та регіональних ЗМІ під час брифінгу в рамках урядового прес-дня.
«МОЗ України здійснює державні закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення виключно на виконання Загальнодержавних цільових програм, забезпечення ж ліками та виробами медичного призначення комунальних та державних закладів охорони здоров’я здійснюється виключно за кошти місцевих бюджетів. Це ж стосується деяких лікувальних програм, таких як забезпечення хворих на ниркову недостатність витратними матеріалами для проведення гемодіалізу, забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет тощо», - роз’яснив Василь Лазоришинець.
Він наголосив, що незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію, Уряд виділив з резервного фонду понад 10 млн грн. на витратні матеріали для гемодіалізу для Дніпропетровської, Харківської, Чернігівської областей та м. Києва, що дозволить забезпечити 135 пацієнтів на 6 місяців гемодіалізом. Також, за ініціативи МОЗ України з Державного бюджету України було виділено субвенції місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для хворих на гіпертонію у розмірі понад 130 млн грн., що дозволило допомогти 3 мільйонам українцям, хворим на гіпертонію.
Василь Лазоришинець також поінформував журналістів про стан здійснення державних закупівель ліків та виробів медичного призначення, що здійснює МОЗ України. За його словами, станом на 10 листопада 2014 р. акцептовано тендерних пропозицій на 1 млрд 415 млн грн., укладено чи знаходиться на стадії укладання договорів – на 1 млрд 335 млн грн., оголошено торгів – на 722,9 млн грн.
Він також додав, що, на жаль, в Антимонопольному комітеті залишаються заблокованими скаргами пропозиції на суму 37,4 млн грн. Вони стосуються програм «Доросла онкологія» – 36,1 млн грн., «Репродуктивне здоров’я нації» – 1,3 млн грн.
Василь Лазоришинець розповів журналістам, що у зв’язку із набуттям чинності змін до Закону України «Про лікарські засоби» лікарям дозволено використання понад 500 тис доз вакцини БЦЖ, термін реєстрації якої закінчився у березні 2014 року, але термін придатності спливає у вересні 2015 р.
«Тому МОЗ України доручило терміново відновити використання залишків вакцини БЦЖ, надавши перевагу дітям першого року життя. Тому звертаюся до лікарів максимально ефективно використовувати наявні вакцини за рахунок планування та організації днів щеплення, що дозволить зменшити «коефіцієнт розливу» при застосуванні багатодозових флаконів, а до батьків – завчасно інформувати лікарів про необхідність щеплення, аби планово провести вакцинацію», - зазначив Василь Лазоришинець.
В.о. Міністра охорони здоров’я України поінформував представників мас-медіа про співпрацю МОЗ України з міжнародними партнерами щодо надання гуманітарної допомоги. За його словами, загалом на сьогодні розмір гуманітарної допомоги, отриманої від різних урядів та міжнародних організацій становить понад 34 млн грн. Серед країн, які напряму або через ВООЗ надали гуманітарну допомогу, – Канада, Грузія, США, Словаччина, Ізраїль та інші.
«Найближчим часом ми плануємо від Всесвітньої організації охорони здоров’я отримати другий транш допомоги у вигляді наборів, до складу яких входять медикаменти та предмети медичного призначення. До цього траншу увійшли 90 наборів для надання медичної допомоги (1 набір розраховано на 1 тисячу населення), 5 наборів для боротьби з кишковими розладами, 4 – травматологічні набори. З ЮНІСЕФ ми ведемо перемовини щодо надання 130 пологових наборів для українських породіль та 90 наборів для надання медичної допомоги матерям та дітям», - констатував Василь Лазоришинець.
Під час урядового прес-дня в.о. Міністра охорони здоров’я України торкнувся питання медичної реабілітації бійців АТО. За його словами, станом на 1 листопада 2014 року, кількість учасників АТО, які пройшли курс лікування в госпіталях ветеранів війни, підпорядкованих МОЗ України, становила 228 осіб. Нині в реабілітаційних госпіталях перебуває 85 бійців.

Ответить

Вернуться в «Украина»