Держслужбою соцзахворювань проведено переговори з фармакоманіями щодо зниження вартості антиретровірусних препаратів

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Держслужбою соцзахворювань проведено переговори з фармакоманіями щодо зниження вартості антиретровірусних препаратів

Сообщение News » 06 сен 2014 20:50

Держслужбою соцзахворювань проведено переговори з фармакоманіями щодо зниження вартості антиретровірусних препаратів

Держслужба України з соцзахворювань спільно з пацієнтськими організаціями провели переговори з представниками компаній – виробників антиретровірусних препаратів щодо шляхів повноцінного забезпечення українців, які хворіють на ВІЛ, життєво необхідними препаратами. Зокрема, йшлося про ті заходи й ініціативи, які сприятимуть задоволенню зростаючих потреб в антиретровірусних препаратах. Також піднято питання співпраці з метою надання допомоги медичним установам у східних областях України, які постраждали від дій терористів.
Як наголосив під час переговорів Голова Держслужби України соцзахворювань Володимир Курпіта, вирішення надзвичайно гострої проблеми забезпечення ВІЛ-інфікованих пацієнтів ліками лежить у площині спільного відкритого діалогу з фармакоманіями та громадськістю, а також їх повноцінної участі у процесі прийняття рішень. Нагадаємо, на сьогодні Міністерством охорони здоров’я України вирішено повторно оголосити конкурсні торги на закупівлю антиретровірусних препаратів.
«Економічна ситуація в країні, введення податку в розмірі 7% на операції з постачання та імпорту лікарських засобів та виробів медичного призначення, девальвація національної валюти негативно вплинули на обсяги антиретровірусних препаратів, які можуть бути закуплені в 2014 році в рамках бюджетного фінансування. Зважаючи на те, що сума, виділена з державного бюджету на закупівлю препаратів для лікування ВІЛ-інфекції залишилася незмінною – близько 202 млн грн, а ціни на ліки, які були запропоновані учасниками ринку, в силу перелічених факторів, суттєво підвищилися, сьогодні ми занепокоєні ризиком дефіциту препаратів. На жаль, це може призвести до переривання лікування у пацієнтів, які отримують антиретровірусну терапію в центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, а, тим більше, не дозволить розпочати лікування новим пацієнтам, які звернулися за спеціалізованою медичною допомогою», - повідомив під час переговорів Голова Держслужби України соцзахворювань.
В Україні за останні п’ять років у 3,2 рази зросла кількість ВІЛ-позитивних пацієнтів, які отримують життєво необхідну антиретровірусну терапію. На сьогодні отримують відповідне лікування близько 60 тисяч ВІЛ-інфіковних осіб. На початок 2015 року кількість хворих охоплених лікуванням, повинна зрости до 73 тис осіб.
Також Голова відомства також наголосив на надзвичайно складній ситуації на Сході України. В результаті бойових дій в Луганській та Донецькій області зростає кількість осіб переміщених з зони АТО, серед яких є ВІЛ-позитивні громадяни України. Доступу до препаратів, які зберігаються у Луганському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом немає, зростає ризик переривання лікування у містах, які перебувають під контролем терористів. За результатами зустрічі розпочато спільну роботу щодо прискорення закупівель антиретровірусних препаратів, надання донацій препаратів, а також щодо забезпечення ліками пацієнтів зі східних областей, передусім за рахунок гуманітарної допомоги.

Ответить

Вернуться в «Цены на лекарства»