Унаслідок запровадження 7% ПДВ на ліки й медичні вироби до бюджету щорічно надходитиме 1,4 млрд грн.

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Унаслідок запровадження 7% ПДВ на ліки й медичні вироби до бюджету щорічно надходитиме 1,4 млрд грн.

Сообщение News » 19 июл 2014 15:44

Унаслідок запровадження 7% ПДВ на ліки й медичні вироби до бюджету щорічно надходитиме 1,4 млрд грн.
Як повідомляє прес-служба Рахункової палати України, Колегія Рахункової палати України розглянула Звіт про результати аналізу стану та обґрунтованості надання пільг з податку на додану вартість (ПДВ) на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Результати свідчать, що протягом 2012–2013 рр. функціонування пільгового режиму обкладення ПДВ препаратів та виробів медичного призначення не було ефективним.
За 2012–2013 рр. пільги від обкладення ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення склали близько 8,5 млрд грн. У звіті зазначено: хоча Україна була єдиною країною Європи, у якій усі зареєстровані та дозволені для застосування лікарські засоби (а також широкий перелік виробів медичного призначення) повністю звільнялися від ПДВ, ціни на них зростали й вартість деяких найбільш споживаних ліків була вищою, ніж в інших країнах, у яких операції з їх постачання обкладаються ПДВ. Рахункова палата України підкреслює: у 2012 р. 14% сімей, що потребують медичної допомоги, неспроможні були придбати медикаменти у зв’язку із занадто високою вартістю, а в 2013 р. — 18,3% сімей.
Державна фіскальна служба України має забезпечити належний контроль за обґрунтованістю отримання передбачених законодавством податкових пільг суб’єктами господарювання. Чинний порядок звітності щодо отримання податкових пільг залишається недосконалим, що призводить до відсутності у відповідних органів об’єктивних даних про обсяги пільгового оподаткування фармацевтичної галузі. Відсутній системний контроль за наявністю у платників податків ліцензій на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, внаслідок чого лише щодо об’єктів, на яких проводилися дослідження, аудиторами виявлено факти необґрунтованого отримання пільг на суму 5,7 млн грн.
Непоодинокими є факти необґрунтованого отримання пільг імпортерами медичних виробів за рахунок неправильної класифікації продукції за кодами УКТЗЕД під час митного оформлення цих товарів. Не вживаються необхідні заходи контролю за обґрунтованістю задекларованої митної вартості фармацевтичної продукції, яка за рахунок посередницьких схем у багатьох випадках завищується у 2–4 рази.
Як наголошено в повідомленні, потребує посилення й державний нагляд (контроль) у сфері виробництва та обігу препаратів, оскільки на сьогодні Державною службою України з лікарських засобів не забезпечено зменшення кількості випадків реалізації на фармацевтичному ринку України неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих медліків.
Колегія Рахункової палати зазначила, що запровадження з 1 квітня 2014 р. 7% ставки ПДВ на операції з постачання лікарських засобів і медичних виробів, за розрахунками аудиторів, надасть можливість забезпечити щорічні надходження ПДВ до державного бюджету близько 1,4 млрд грн. Водночас з метою недопущення погіршення ситуації із забезпеченням населення препаратами необхідно запроваджувати компенсаційні механізми, зокрема обов’язкове медичне страхування і реімбурсацію (відшкодування), а також застосування методів референтного ціноутворення на лікарські засоби.

Ответить

Вернуться в «Цены на лекарства»