Антимонопольний комітет україни надав рекомендації двом основним оптовим дистриб'юторам лікарських засобів

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Антимонопольний комітет україни надав рекомендації двом основним оптовим дистриб'юторам лікарських засобів

Сообщение News » 06 сен 2014 18:40

Антимонопольний комітет україни надав рекомендації двом основним оптовим дистриб'юторам лікарських засобів

Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації ТОВ «Вента, ЛТД» та ТОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД» щодо припинення дій, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку лікарських засобів і виробів медичного призначення.
В ході розгляду заяви щодо дій найбільших оптових постачальників лікарських засобів і виробів медичного призначення Антимонопольним комітетом України було встановлено факти нав’язування невеликим аптечним мережам дискримінаційних умов реалізації своєї продукції.
Зокрема, ТОВ «Вента, ЛТД» та ТОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД» без попередження встановили для ТОВ «Мережа аптек «ОКСИ» нові умови за якими, зазначена аптечна мережа має купувати лікарські засоби в значно більших об’ємах, ніж було встановлено до цього.
На думку Комітету, великі постачальники намагаються у такий спосіб підтримувати або навіть збільшувати об’єми реалізації власної продукції в той час як купівельна спроможність населення падає.
В умовах коли невеликі торгівельні мережі змушені купувати більше продукції, ніж їм необхідно, та витрачати на це додаткові не заплановані кошти, аптечні заклади для того, що не мати збитку, змушені будуть підняти ціну на лікарські засоби для населення. Саме це призводитиме до додаткового необґрунтованого підвищення вартості ліків, яке в першу чергу відчутно вдарить по кишені споживача.
В результаті проведеного розслідування Комітет зобов’язав ТОВ «Вента, ЛТД» та ТОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД» припинити порушення і в продовж 10 днів з дати отримання рекомендацій повідомити Антимонопольний комітет України про їх виконання.
Слід зазначити, що ця проблема на ринку лікарських засобів є характерною для багатьох невеликих торгівельних мереж та аптечних закладів, яких в Україні налічується понад 9 тисяч, тому вирішення зазначеного питання буде мати позитивний ефект для конкуренції в сфері реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення по всій території України.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»