МОЗ працює над безперебійним забезпеченням ліками в межах державних цільових програм

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

МОЗ працює над безперебійним забезпеченням ліками в межах державних цільових програм

Сообщение News » 23 авг 2014 15:54

Руслан Салютін: МОЗ працює над безперебійним забезпеченням ліками в межах державних цільових програм

МОЗ України вживає заходів з метою безперервного забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, виробами медичного призначення, імунобіологічними препаратами. Про це Перший заступник Міністра охорони здоров’я Руслан Салютін сказав 20 травня 2014 року під час брифінгу «Стан державних закупівель лікарських засобів на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру у 2014 році».
За його словами, в 2014 році тендерні закупівлі ліків та виробів медичного призначення пройдуть абсолютно прозоро і відкрито. «Найближчим часом відбудеться засідання тендерних комітетів. Вже підготовлено інформацію про предмет закупівлі на загальну суму понад 674 мільйони гривень. Ми плануємо піти за скороченою процедурою і розраховуємо, на те, що на початку липня вдасться здійснити перші поставки в регіони», - сказав він.
Станом на 19 травня 2014 року МОЗ України розроблено номенклатури лікарських засобів, медичних виробів, зібрано та узагальнено інформацію щодо заявок (потреби) у лікарських засобах і виробах медичного призначення у межах передбачених бюджетних асигнувань, підготовлено проекти Інформацій про предмет закупівлі (технічне завдання) на 1457,73 млн грн.
Руслан Салютін наголосив, що до складу Постійних робочих груп, які розробляють номенклатуру, ввійшли представники громадських пацієнтських організацій, що сприятиме більшій публічності державних закупівель (наказ МОЗ України від 11.04.2014 № 262). За його словами, участь громадськості у процесі держзакупівель надзвичайно важлива.
Водночас продовжуються поставки (виконання договорів) за закупівлями минулого року. Це дозволяє зберегти безперервність схем лікування хворих.
Постачальникам було запропоновано продовжити дію минулорічних договорів у межах 20% за найбільш соціально важливими напрямами забезпечення. МОЗ України було укладено додаткові угоди до договорів минулого року у межах 20% на 16,4 млн грн.
Перший заступник Міністра також повідомив, що Міністерство охорони здоров’я звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням розглянути можливість виділення додаткових коштів для забезпечення централізованих закупівель за головними державними програмами. Руслан Салютін підкреслив, що державним бюджетом міністерству на 2014 рік виділено понад два мільярди гривень, проте у зв'язку з девальвацією національної валюти, цих коштів недостатньо для покриття всіх витрат.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»