Інформаційна довідка щодо деяких питань обігу лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід»

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Інформаційна довідка щодо деяких питань обігу лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід»

Сообщение News » 23 авг 2014 10:27

Інформаційна довідка щодо деяких питань обігу лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід»

Лікарські засоби за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід» відносяться до фармакотерапевтичної групи: Мідріатичні та циклоплегічні засоби. Антихолінергічні засоби. Зазначені препарати застосовуються для досягнення мідріазу (при дослідженнях очного дна, стану кришталика або склоподібного тіла) та циклоплегії при визначенні рефракції при проведенні обстеження в офтальмології.
З метою посилення контролю та недопущення проблем щодо немедичного вживання цих лікарських засобів Міністерством охорони здоров’я поступово, починаючи з 2012 року, було здійснено наступні заходи:
у зв’язку із збільшенням об’ємів ввезених лікарських засобів, які містять тропікамід іноземного виробництва, а також збільшенням об’ємів вітчизняного виробництва, та, як результат, немедичним застосуванням цих лікарських засобів, у 2012 році рецептурні лікарські засоби за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід» наказом МОЗ України від 29.10.2012 № 845 було віднесено до групи препаратів, що підлягають предметно-кількісному обліку в закладах охорони здоров'я.
У жовтні 2013 року на виконання доручення Кабінету Міністрів України МОЗ разом із Держлікслужбою, МВС та ДСКН, за участю провідних лікарів-офтальмологів та наркологів було проведено розширену нараду, на якій обговорювалися питання щодо необхідності посилення більш жорсткого контролю за обігом лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід», а також можливих шляхів обмеження доступу до препаратів «Тропікамід», за результатами опрацювання якої було прийнято рішення щодо віднесення цих препаратів до переліку лікарських засобів, на які не дозволяється виписувати рецепти.
Тобто, на сьогоднішній день, лікарські засоби за міжнародною непатентованою назвою «Тропікамід», які застосовуються при проведенні обстеження в офтальмології, підлягають предметно-кількісному обліку у закладах охорони здоров'я та можуть замовлятися лікувально-профілактичними закладами за вимогою-замовленням.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»