За фактом відпуску Валокордину без рецепта правоохоронцями відкрито кримінальне провадження

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

За фактом відпуску Валокордину без рецепта правоохоронцями відкрито кримінальне провадження

Сообщение News » 19 июл 2014 17:05

За фактом відпуску Валокордину без рецепта правоохоронцями відкрито кримінальне провадження
Як інформує управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській обл., фармацевт однієї з аптек Тисмениці здійснила відпуск 3 упаковок лікарського засобу Валокордин (краплі оральні, розчин по 50 мл у флаконі), незважаючи на те, що покупець не надав відповідного рецепта.
Це вважається порушенням, адже до складу даного препарату входить фенобарбітал, який згідно з постановою КМУ від 06.05.2000 р. № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» належить до психотропних ліків, обіг яких в Україні обмежено.
Зазначимо, що відповідно до наказу МОЗ України від 14.05.2003 р. № 210 «Про затвердження критеріїв віднесення наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, до категорії лікарських засобів, які відпускаються без рецептів», до категорії препаратів, які відпускаються без рецептів, належать комбіновані лікарські засоби, які містять наркотичні, психотропні речовини або прекурсори в кількостях, що дорівнюють або менші за наведені). Зокрема, для недозованих лікарських форм (сиропи, краплі тощо) максимальний вміст фенобарбіталу не повинен перевищувати 600 мг на упаковку. Оскільки у 50 мл флаконі Валокордину міститься 920 мг фенобарбіталу, цей препарат повинен відпускатися виключно за рецептом).
За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 320 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 міс, або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Re: За фактом відпуску Валокордину без рецепта правоохоронцями відкрито кримінальне провадження

Сообщение News » 19 июл 2014 17:08

Чопські митники виявили в угорця заборонений "Seduxen"
Працівники Чопської митниці Міндоходів на митному посту «Чоп-залізничний» виявили в громадянина Угорщини 60 пігулок медичного препарату «Seduxen».
Угорець перетинав кордон з Угорщини в Україну пасажирським потягом «Загонь-Чоп». Знайдений митниками медпрепарат знаходився разом з іншими медикаментами в дорожній сумці.
«Seduxen» містить діючу речовину «diazepam», в знайденому медпрепараті його було по 5 мг в кожній пігулці. Доступ до виявлених ліків нічим не утруднювався й переміщував їх громадянин Угорщини для власних потреб, однак, не вказав «Seduxen» в митній декларації, а також не заявив про нього при усному опитуванні.
Наразі щодо громадянина Угорщини складено протокол про порушення митних правил, а медичний препарат «Seduxen», як безпосередній предмет порушення митних правил, вилучено.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»