Верховна Рада України скасовує ліцензування імпорту ліків: у першому читанні прийнято відповідний Закон

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Верховна Рада України скасовує ліцензування імпорту ліків: у першому читанні прийнято відповідний Закон

Сообщение News » 19 июл 2014 15:54

Верховна Рада України скасовує ліцензування імпорту ліків: у першому читанні прийнято відповідний Закон
На початку липня 2014 р. Верховна Рада України прийняла у першому читанні запропонований депутатами проект Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.
Ініціатори законопроекту: Кужель О.В., Баландін С.В., Гінка Я.Я., Кириленко П.В., Коваль О.І., Кучерук М.Г., Лук’янов В.В., Мошак С.М., Шаповалов Ю.А., Шаров І.Ф. – стверджують, що “постала нагальна необхідність суттєвого скорочення кількості видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню”, а також вимагають “посиленого захисту суб’єктів господарювання, що мають намір отримати ліцензію або вже її отримали”.
Так, із “Переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню” пропонується виключити вид діяльності “імпорт лікарських засобів”, а також внести відповідні зміни до Закону України “Про лікарські засоби”.
О.Кужель заявила: “Треба скоротити кількість видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зокрема, щодо зайвого ліцензування виробництва, які не несуть загрози здоров’ю людини”.
Проте вид діяльності “імпорт лікарських засобів” був включений до переліку якраз з метою “недопущення до обігу фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих лікарських засобів”, про що йшлося у відповідній пояснювальній записці від 05.06.2012р. Тобто Голова Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель вважає, що обіг фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих ліків не несе загрози здоров’ю людини?
Нагадаємо, що на початку 2013 року проти ліцензування імпорту ліків виступали лише тодішній міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, підконтрольні їй громадські організації та ряд бізнес-структур, що лобіюють інтереси іноземних фармвиробників.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»